Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Vicemajster na štíte bojovného popradského nováčika

Sportnet|Publikované 1. dec 2002 o 23:00

PREKVAPENIE / ŽBK Dove Poprad - Slovan Jopa Bratislava 76:60 (32:25)Poprad - Domáce dievčatá nastúpili na duel s vicemajstrom bez akéhokoľvek

PREKVAPENIE / ŽBK Dove Poprad - Slovan Jopa Bratislava 76:60 (32:25)

Poprad - Domáce dievčatá nastúpili na duel s vicemajstrom bez akéhokoľvek rešpektu a po skvelom úvode viedli 8:0. Už prvá desaťminútovka naznačila ďalší priebeh stretnutia, v ktorom bol medzi oboma družstvami najväčší rozdiel v nasadení a chuti po víťazstve. Aj druhú desaťminútovku začali Popradčanky aktívnejšie a súper sa chytil až zónovou obranou, ktorá "žabkám" akosi nevonia. Režisérkou domáceho kolektívu bola opäť skúsená Kuklová, ktorej prehľad a nasadenie boli príkladom pre mladšie spoluhráčky. V druhom polčase sa začalo dariť strelecky domácej Kloudovej, ale nezaostávali za ňou ani ďalšie Popradčanky, a tak si domáci celok neustále udržiaval súpera od tela. Po dlhom zranení sa na palubovke objavila aj rozohrávačka Kubátová, ktorej rýchlosť na Bratislavčanky platila. V drese Slovana zaujala iba šikovná Borovičková, ktorej päť trojok však už prehru papierového favorita pod Tatrami neodvrátilo. V prvom polčase sa v hosťujúcom drese strelecky darilo i vysokej Kozmonovej, tá sa však po obrátke z ihriska akoby úplne vytratila. Domáce dievčatá v závere umne kontrolovali vývoj skóre a taktickou hrou pripravili pred spokojným publikom ďalšie prekvapenie, tentoraz na úkor minuloročného vicemajstra.

ŽBK DOVE: Kuklová (1 trojka) 19, Kloudová 17, Kalafutová a Ivanová po 10, Kupčíková 8, Kubátová 7, Belušová (1) 3, Husárová 2. SLOVAN JOPA: Borovičková (5) 19, Mračnová (1) 12, Kozmonová 11, Sabová 10, Paulovičová 6, Lučenicová 2. TH: 30/18 - 15/10, fauly: 18 - 28, trojky: 2 - 6, rozhodovali: M. Brziak, Zubák, 400 divákov, štvrtiny: 21:11, 11:14, 21:16, 23:19.

Gabriela Husárová (trénerka Popradu): "Trošku som sa obávala toho, čo s nami urobí dlhšia ligová prestávka. Nakoniec to dievčatá dobre zvládli, predovšetkým splnili v obrane tie veci, ktoré mali, keď ubránili najnebezpečnejšie hráčky súpera. Opäť sa ukázalo, že zónová obrana nám príliš nesedí a súper sa k nám v druhej štvrtine bodovo priblížil. Myslím si však, že dievčatá postupne zistia, že ani tento druh obrany nie je neprekonateľný."

J. Adamčík (tréner Slovana): "Aj keď sme boli papierovým favoritom, pykali sme za to, že sme počas troch týždňov neboli kompletní, lebo niektoré hráčky boli v reprezentácii. Tento zápas bol predovšetkým o tom, že keď domáci Poprad nebehal desať kilometrov, tak my iba päť. Bez behania a snahy sa nedá hrať basketbal, a preto je výsledok taký, aký je. Reprezentantky by mali v každom stretnutí potvrdiť, že majú svoju kvalitu a na palubovke musí byť vidieť, že je pre nich honosnosť byť reprezentantom."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.