Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Vicemajster cestuje na palubovku majstra

Sportnet|Publikované 26. sep 2006 o 22:00

Prešov Bilancia výsledkov hádzanárov prešovského Tatrana na začiatku tejto sezóny nie je bohvieako lichotivá. V Pohári EHF postúpili zeleno- bieli

cez slabých Luxemburčanov a veľa roboty nemali ani v doterajších dvoch domácich extraligových dueloch. Topoľčanom a potom aj Hlohovcu uštedrili poriadne gólové nádielky. O dva góly však podľahli v Bratislave ŠKP a o gól v derby Košiciam. Dnes stoja prešovskí hádzanári pred doposiaľ najťažšou prekážkou. Na Považí čaká Tatran súboj s majstrovskou Považskou Bystricou.

"Po našich rozporuplných stretnutiach V Bratislave a v Košiciach som očakával, že tých jednoduchých technických chýb, ktoré nás sprevádzali od začiatku sezóny, budeme ich robiť čoraz menej a menej. Že stred našej obrany pri uplatňovaní nula šesť, konkrétne dvojica Tumidalský, Marušák bude fungovať. Očakávanie sme ale v súlade so zámermi celkom nesplnili," konštatoval po ostatnom extraligovom stretnutí s Hlohovcom tréner Tatrana Prešov Roman Lamač. "Individuálnym chybám sme sa ale nevyhli ani v súboji s Hlohovčanmi. Okrem toho, prerážania, kroky a iné technické prehrešky robili aj skúsení hráči. Na druhej strane ma ale potešilo, že keď prišli na ihrisko mladí hráči, darilo sa im. Dali góly, ukázali zopár sľubných ťahov. To kvitujem, ale predovšetkým od niektorých štandardných hráčov vyžadujem viac. Očakávam kvalitnejšie výkony, než akými sa prezentovali v doterajších vystúpeniach." V ostatnom čase najčastejšie poukazujete na jednoduché technické chyby. V zápase s Hlohovcom, aj keď sa im mužstvo celkom nevyhlo, na konečnom rezultáte sa to neprejavilo. Dnes nastúpia vaši zverenci v predohrávke piateho extraligového kola na pôde majstra, a to už bude súper z iného súdka... "Iste, zopakovať ich znova, to by sa nám mohlo škaredo vypomstiť. Vieme dobre, že Považania sa v tejto sezóne usilujú hlavne o tempo hádzanú. Brániť sa im veľmi nechce. Zato dopredu chodí toto mužstvo razantne. Takže my teraz robíme všetko preto, aby nám aj prechod z druhej vlny, rovnako ako rýchle protiútoky vychádzali. Máme nacvičené kombinácie. Chlapci vedia čo majú robiť, aby to bolo predovšetkým jednoduché. Doslova šablónovité. Aby už v zárodku akcie bolo jasné, kto kam beží, kto kam loptu odohráva. Aj v Košiciach bolo vidieť, že chlapci veľmi chcú. Chcú každému dokázať, že to stále vedia. Že aj s mnou, ako s mladým trénerom s Prešovu bude naďalej dariť. Mám pocit, že práve z tohto, možno až prílišného chcenia, sú v hernom kŕči."

Vytiahne Lamač na Považanov mladíkov?

Prešov - Tréner Liptákov M. Lipták sledoval v THA zápas Prešova s Topoľčanmi. V stretnutí s Hlohovcom ste vytiahli na palubovku mladíkov Géciho, Mokriša, Mazúra, v bráne sa objavil Popčák. Žeby ste si chceli odskúšať niečo, čím by ste radi Považanov v dnešnom šlágri prekvapili? "Áno. S kolegom J. Žuravľovom sme sa zamýšľali ako obsadíme posty na spojkách, krídla. Berúc už do úvahy zranenie Rada Kozlova i Milana Filiča, zdravotné ťažkosti Rada Pekára. Popri tom sa nám v ostatných zápasoch na spojke trápil Marušák. Príležitosť teda dostanú aj mladí. Zopakujem však, že len na nich stavať ešte nemôžeme. Ešte nie sú kľúčovými postavami tímu. Takže hlavná ťarcha ostane zase na skúsených hráčoch, na ktorých schopností spoliehame a nádejame sa, že na Považí zaberú."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.