Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Vicemajster berie len víťazstvo

Sportnet|Publikované 20. sep 2008 o 00:00

Počas deviatich dní odohrajú hádzanári Inžinierskych stavieb Košice tri stretnutia extraligy, v ktorých sa stretnú s celkami druhej polovice tabuľky,

ktoré by nemali byť veľmi tvrdým orieškom

KOŠICE. Po stredajšej vysokej výhre cestujú Košičania do Bardejova, ktorý sa po niekoľko ročnej prestávke vrátil do elitnej spoločnosti hádzanárov. Nováčik v uplynulom kole využil domáce prostredie na zisk extraligových bodov po víťazstve nad Trnavou. Tie by radi potvrdili v dnešnom stretnutí proti vicemajstrovi, ale iste to nebude ľahké. Košičania si bez väčších problémov poradil s bratislavskými policajtmi, nasúkali im 35 gólov a urobili si chuť na dnešné podvečerné derby.

Nováčik s košickými posilami

Jeho jasným favoritom sú zverenci trénerskej dvojice Ján Hruščák Ján Kolesár, ktorej zranenia niektorých hráčov narobili vrásky na čele. Stredajší duel nedohral pre obnovené zranenie Pecha, ale snáď dnes bude trénerom k dispozícii. Otázny je aj štart nad dvojicou Mazáka Kolesár. Mladý celok IS v stredajšom kole podal solídny výkon, na ktorý by chcel nadviazať v derby. "Pred sebou máme trojicu celkov, ktorá by nám nemala strpčiť úvod sezóny. Zo štyroch stretnutí chceme získať osem bodov, dva už máme vo vrecku po domácom stretnutí s ŠKP, dnes rovnako berieme iba víťazstvo a potom hráme dvakrát doma," povedal Martin Strapko. Iné ambície si vicemajster ani nemôže dávať a nebolo by dobré, ak by podliezol latku výkonnosti, keď v stredu naznačil solídnu fazónu. Vychádzali mu rýchle protiútoky a obrana stála na pevných nohách. "Aj keď nás všetci favorizujú nebude to iste ľahké. Súper sa iste bude chcieť vytiahnuť proti nám," dodal M. Strapko. V bardejovskom drese sa predstaví aj niekoľko hráčov IS (Bokol, Styrančák, Hičo, Nuber), ktorí posilnili káder nováčika pred začiatkom sezóny. V derby teda pôjde nielen o body ale aj prestíž, pričom viac skúsenosti a herných kvalít je na strane celku z metropoly východu.

Súvisiace články