Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Viazanko: V našej hre nebolo slabé miesto

Dvojgólový strelec. Oumar Diaby (vľavo) má veľkú zásluhu na krásnom víťazstve MFK Košice v Ružomberku. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 9. mar 2014 o 23:00

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák videl víťazstvo svojho bývalého klubu v Ružomberku.

Možno aj preto sa hráči, teraz zverenci Radoslava Látala, chceli vytiahnuť.

KOŠICE. Vyhrať 3:0 v Ružomberku, to je pre každé mužstvo, ktoré je v tabuľke momentálne pod ním, parádny výsledok.

A trochu zahanbujúci pre domácich, lebo je to rozdiel triedy. A mohlo byť aj horšie, lebo Košičania mali na svojich kopačkách aj ďalšie tutovky.

„Ani som nevedel, že tréner Kozák je na zápase, dozvedel som sa to až po ňom,“ priznal stredopoliar MFK Košice Miroslav Viazanko.

„Ale samozrejme, že to môže byť pre hráčov motivácia navyše, keď sa na nich príde pozrieť taká trénerská veličina.“

Aj košický motivátor bol zrejme prekvapený, ani nie tak samotným víťazstvom košického mužstva ako výškou skóre.

„Určite, naše víťazstvo bolo prekvapením aj pre domácich, lebo po tom, čo v minulom kole vyhrali 3:0 v Myjave, nik, ani hráči ani ich fanúšikovia, nepredpokladal, že by v zápase s nami mohli stratiť body, nieto ešte prehrať. Určite nečakali, že na ich ihrisku budeme hrať tak dobre i efektívne. A je pravda, že sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, lebo okrem gólov sme mali ešte aspoň dve šance, o ktorých sa dá povedať, že boli tutové, napríklad Nermin Haskič, kým na strane domácich sa o vyloženej šanci nedá hovoriť. Boli to len také pološance, nejaké strely, nič vypracované. Podľa mňa to bol jeden z našich najlepších výkonov v tejto sezóne.“

Impulz pred pohárom

Tréner Látal vraj začal veriť vo víťazstvo až po treťom góle, ale hráči mali taký „tušák“ asi oveľa skôr.

„Po prvom polčase sme si uvedomovali, že hráme dobre, že to môže dobre dopadnúť, ale nechceli sme podľahnúť takým pocitom, že to víťazstvo príde samo, boli sme rozhodnutí bojovať oň až do konca,“ vraví skúsený košický stredopoliar.

Pre jeho mužstvo to môže byť výborný impulz pred semifinále Slovenského pohára s rovnakým súperom.

„Určite je to dobrý impulz pred pohárom, ale nemôžeme podľahnúť eufórii, že Ružomberok je teraz zdolateľný za každých okolností. Vôbec nie, ba naopak. Ten ligový zápas im jednoducho vôbec nevyšiel, súboje v Slovenskom pohári budú o inom. Pre nás bol ten duel dobrý po všetkých stránkach. Tréner pripravil správnu taktiku, ktorá nám dokonale vyšla. Dôležité bolo, že sme vyhrávali osobné súboje a že sme sa na ihrisku, ktoré bolo oveľa lepšie ako v Dunajskej Strede, veľmi dobre hýbali, s čím mali domáci veľké problémy. Myslím si, že v našej hre nebolo slabé miesto.“

Vysoké známky si Košičania zaslúžia nielen za „umelecký dojem“, ale aj za efektivitu. Tri góly na ihrisku súpera, to je nadštandard. Aj Oumar Diaby sa po zápase právom mohol „vyškierať“ do kamery.

„Som veľmi rád, že sa Oumar tak výrazne strelecky presadil,“ vraví Miroslav Viazanko kamarátsky. „To je len dôkaz, že útok nám už začína výborne fungovať.“
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.