Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Viazanko: Momentálne je to jedna katastrofa

Zamestnávali obranu Zlatých Moraviec. Diaby (č. 11) a za brankárom hostí strelec jediného gólu Košíc Haskič. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 27. júl 2014 o 22:00

Deka, ktorá leží na futbalistoch MFK Košice od prvého jesenného výkopu, musí byť z olova, taká je ťažká.

A škodlivé účinky olova na ľudský organizmus sú predsa všeobecne známe. Proti Zlatým Moravciam boli žlto-modrí už očividne priotrávení.

KOŠICE. To už nemôže byť náhoda, že opäť prehrali, ale vyhovárať sa na niečo také ako smolu, že chýbal kúsok šťastia či nebodaj bolo veľmi dusno alebo ťažké nohy z Európskej ligy, to by boli rozprávky starej matere, ktorým by už ani s otvorenými ústami načúvajúce deťúrence neverili.

„Samozrejme, je to strašne frustrujúce,“ priznáva Miroslav Viazanko, jeden z hráčov s ktorým sa dá otvorene filozofovať o príčinách aj po takomto zápase. „Toľko prehier za sebou... Ani neviem, či som to niekedy v kariére zažil.“

Nasledoval hlboký povzdych a dlhá pauza. „Je to ťažké. Neviem, musíme tvrdo pracovať, lebo len dobrým prístupom, takým, aký bol v minulej sezóne, aký bol celú jar, sa môžeme vrátiť na tú cestu, po ktorej sme išli, pretože momentálne je to jedna katastrofa. Prakticky si za to môžeme len sami, pretože my sme na tom ihrisku, nikto iný za nás nebude bojovať. Za všetky chyby, ktoré robíme, za góly, ktoré dostávame i za nepremenené šance, si môžeme sami. Je to všetko o nás,“ nepchá hlavu do piesku košický stredopoliar.

Problém nie je vypadnutie z pohára

Možnosť výhovorky, že na psychiku mužstva zle doľahlo vypadnutie z európskeho pohára, padá, lebo to nie je prvý prípad totálneho zlyhania v tejto sezóne.

A je veľmi smutné, že na hre Košičanov proti takému súperovi ako sú bez urážky Zlaté Moravce, sa nedá nájsť nič pozitívne.

„Určite sa nemôžeme vyhovárať, že pod náš výkon sa podpísalo vypadnutie s Libercom v Európskej lige. Ak by to bolo v tom, že nevládzeme po ihrisku behať, že máme kondičné problémy z nahusteného programu, prosím, ale v tom to vôbec nie je, pretože góly, ktoré dostávame, sú po fatálnych chybách. Nezvládame ani obranné ani útočné štandardné situácie, v mnohých zápasoch. A štandardné situácie predsa častokrát rozhodujú zápasy. Toto je momentálne náš najväčší problém, a nie, že sme boli unavení z Európskej ligy. Nie je to o ničom inom, len o tom, že neplníme v šestnástke to čo máme.“

Chyby pri obranných štandardkách sa predsa dajú kompenzovať v útoku, ale gólov v sieťach súperov je žalostne málo.

„Myslím si, že vyloženejšiu šancu ako penaltu sme ani nemohli mať, hneď v úvode zápasu. Čo iné by nám mohlo viac pomôcť ako taký rýchly gól.“

Oumar Diaby však túto šancu trestuhodne odmietol. „Podľa mňa toto možno bola najväčšia chyba celého zápasu. Dobrý vstup by nám určite pomohol. Preto je nepremenenie penalty, v našej momentálnej situácii, obrovská chyba."

Divákov chápe

Hráči nemali v ušiach vatu, lebo v Čermeli nepracujú v príliš hlučnom prostredí, a určite im neuniklo, že sa na nich už aj pískalo.

„Jasné, diváci nás prídu na zápas povzbudiť, a chcú od nás vidieť góly a víťazstvá. A je pochopiteľné, keď od nás už dávno žiadne víťazstvo nevideli, že sú nespokojní. Ja divákov chápem, lebo aj ja, keď fandím niektorému mužstvu, chcem, aby hralo dobre a aby vyhrávalo. Je jasné, keď sa im hra nepáči, a v našom prípade je to momentálne veľmi zreteľné, že sú nespokojní, že pískajú,“ postavil sa k tomu Miroslav Viazanko celkom chlapsky. A verí v skorú nápravu.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.