Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Viazanka čaká na záver vydarenej sezóny operácia

Miroslav Viazanko. Rekordnú sezónu zakončí operáciou. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 12. máj 2014 o 22:00

Je ako víno. Čím staršie, tým lepšie. A stredopoliar MFK Košice Miroslav Viazanko je ročník 1981.

.. Nedá sa síce posúdiť, či táto sezóna je preňho najlepšia, ale určite patrí medzi najvydarenejšie v jeho kariére, aspoň čo sa týka streleckých ukazovateľov. Prvýkrát pokoril v lige päťgólovú hranicu.

KOŠICE. Miroslav Viazanko nemá povesť ostrostrelca, veď doteraz bol jeho sezónny rekord v drese MFK Košice 4 góly v ligovom ročníku 2011/2012, ale teraz už ide nadplán.

„Je to paradox, že som dal v tejto sezóne už toľko gólov, pretože často nastupujem aj v pozícii obrancu. Keď k tým piatim ligovým gólom pripočítam aj dva pohárové, tak z tohto pohľadu je to naozaj veľmi vydarená sezóna. A dúfam, že v posledných dvoch kolách, lebo proti Žiline už nebudem hrať, sa mi ešte podarí to skóre trochu zveľadiť.“

Predčasný koniec sezóny je vynútený. „Pretože dva dni po zápase s Ružomberkom, 22. mája, nastupujem na operáciu kolena. Uvažovali sme o nej prakticky celú jar, a s lekárom Jackom sme ju naplánovali na tento termín pred troma týždňami. Problémy začali už na sústredení v Turecku, kde som mal po zranení vodu v kolene. Vyťahovali mi ju už tam, potom aj dvakrát počas sezóny. Hrať som síce mohol, ale otravovalo ma to, bolo to nepríjemné. Operácia je nevyhnutná, a doky odhaduje čas rehabilitácie na tri týždne. Aj preto sme zvolili termín ešte pred koncom ligy, aby som stihol začiatok prípravy na novú sezónu.“

Bude ešte krajší ako v skutočnosti

Ale vráťme sa ešte k príjemnejším a krajším veciam, ako je operácia. Gól v Myjave síce nebol pre 32-ročného prešovského rodáka prvý víťazný v kariére, ale možno bol najkrajší.

„Pravda, veľa gólov som nedal, ale niektoré z nich boli víťazné. Trebárs hneď v prvom kole tejto sezóny proti Zlatým Moravciam, keď sme vyhrali 2:0 a ja som otvoril skóre. Gól v Myjave bol naozaj veľmi pekný, možno že aj najkrajší. Stihol som si ho aspoň pozrieť, ale nahratý ho nemám, takže neviem, či ho v budúcnosti budem môcť niekomu ukázať. Ak nie, budem sa ním aspoň chváliť, a budem ho opisovať, že bol ešte krajší ako v skutočnosti,“ zasmial sa košický trojbodový strelec z Myjavy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.