Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Vianočný turnaj klope na dvere

Sportnet|Publikované 15. dec 2005 o 00:00

Košice - Stalo sa už dobrou tradíciou, že počas vianočných sviatkov si dajú dostaveníčko družstvá košických minilíg v rámci Vianočného turnaja v

malom futbale. Ten sa uskutoční v hale Cassosport v nedeľu a pondelok 25. - 26. decembra. Aj keď do začiatku zostáva jedenásť dní prípravy na tento naj väčší turnaj sú v plnom prúde. Podľa slov jedného z organizátorov Slavomíra Končeka na tomto podujatí by sa malo predstaviť viac ako dvadsať družstiev nielen z Košíc. "Po prvý raz by sme na našom turnaji mali privítať družstvo z Bratislavy. Včera mi bolo potvrdené, že jedno družstvo z bratislavskej súťaže iste príde. Zatiaľ neviem povedať či to bude výber ligy, alebo jej päťnásobný víťaz. Verím, že v najbližších dňoch od nich obdržíme písomnú prihlášku so súpiskou. Už teraz máme prihlásených viac ako desať družstiev, pričom uzávierka prihlášok je na budúci štvrtok 22. decembra," hovorí S. Konček.

Tento turnaj má v Košiciach veľkú tradíciu a každoročne sa na ňom predstavia aj viacerí známi futbalisti. Dá sa predpokaldať, že aj teraz niektorí prvoligosti posilnia niektoré družstvá, ktoré budú bojovať o celkové prvenstvo. Vlani sa z celkového víťazstva tešilo družstvo Kláštornej, ktoré malo vo svojom strede aj niekoľko hráčov už zaniknutého 1. FC Košice. Vo finále zdolali Robkerk. Obaja minuloročný finalisti nebudú chýbať, no v akom zložení nastúpia je teraz predčasné hovoriť. "Hrať sa bude o hodnotné ceny, ktoré zatiaľ nebudem prezrádzať. Všetko podstatné sa dozvedia vedúci družstiev na žrebovaní, ktoré sa uskutoční už v spomínaný deň uzávierky prihlášok v hale Cassospot. Záujemcovia o turnaj sa môžu prihlásiť priamo u mňa alebo na recepcii v hale Cassosport. K favoritom iste bude patriť minuloročný víťaz, ale dá sa predpokladať, že aj ostatné družstvá nastúpia v najsilnejšom zložení. Na turnaji by nemalo chýbať naše družstvo Cassosport, ktoré vedie druhú miniligu. Chlapci sa zodpovedne pripravujú, aby sa v pavúku turnaja dostali čo najvyššie," povedal S. Konček. V prvý deň turnaja drusžtvá absolvujú boje v skupinách a potom najlepšie z nich čaká play-off, z ktorého vzíde nový držiteľ Vianočného turnaja v malom futbale.

Súvisiace články