Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vianočná nakladačka Sviťanov na úkor baníkov z Handlovej

Sportnet|Publikované 22. dec 2002 o 23:00

DEBAKEL / BK Chemosvit Svit Baník Handlová 96:51 (51:23).Svit Po výbornom výkone v uplynulom kole proti Interu, ktorému Sviťania pripravili

DEBAKEL / BK Chemosvit Svit Baník Handlová 96:51 (51:23).

Svit Po výbornom výkone v uplynulom kole proti Interu, ktorému Sviťania pripravili neskorú mikulášsku nádielku, sa čakalo, čo vymyslia Podtatranci na baníkov z Handlovej. Úvod mali domáci opäť raketový a už v 2. minúte viedli 8:2, keď výborne bránili, doskakovali pod oboma košmi a podnikali rýchle a efektné protiútoky, pri ktorých lahodil domácim priaznivcom najmä kapitán Znanec. Prvú štvrtinu vyhrali chemici o 19 bodov (29:10) a už teraz si fanúšikovia pýtali stovku. V 14. minúte narástol náskok hostiteľov na 35 bodov (47:12) a baníci boli zrelí na uterák. Z hľadiska zaslúžene často zaznieval potlesk na adresu hry Podtatrancov, ktorí boli zjavne pri chuti. Až po prestriedaní sa hostia ako-tak chytili, ale napriek tomu sa vedenie domácich neustále zvyšovalo. V 34. minúte narástlo na rekordných 50 bodov (86:36) a hostia sa viditeľne zamerali na jediný cieľ neinkasovať pod Tatrami stovku. To sa im nakoniec, aj so šťastím, podarilo, avšak vysoká 45 bodová nádielka pod vianočný stromček im istotne veľkú radosť neurobila.

CHEMOSVIT: Znanec 21, Fapšo (3 trojky) 18, Zábavník (3) 15, Jankovič (1) 11, Kmetoni 10, Jakšič (1) 9, Pažický 8, Holúbek (1) 3, Madaj 1. BANÍK: Klátik (1) 16, Jonas (2) 10, Ľ. Smačko (1) 8, Nedeliak 6, N. Smačko 5, Uhnák (1) 4, Trangoš 2. TH: 22/17 20/16, fauly: 15 21, trojky: 9 5, rozhodovali: Címa, Hlinka, 300 divákov, štvrtiny: 29:10, 22:13, 20:13, 25:15.

Miloš Pažický (tréner Svitu): "So starým rokom sme sa rozlúčili striedavým výkonom. Prvá štvrtina nám vyšla výborne, chlapci sa sústredili na všetko, boli sme výborní v obrane, doskočili sme veľa lôpt a potiahli rýchle protiútoky. Striedajúca partia však nesplnila to, čo som od nich očakával, a naopak, dovolila Handlovej, aby sa trochu chytila. Zle sme doskakovali a to poznačilo druhý polčas, kde už bolo otázkou, len to, či to bude o 30, 40, či 50 bodov. Chlapci už nemali takú motiváciu a nehrali tak sústredene. Preto nakoniec nepadla ani divákmi vytúžená stovka."

Inter Bratislava - Slovakofarma Pezinok 84:80 (42:39), Váhostav-SKL Žilina - BC Prievidza 88:76 (39:43),

MBK Rieker Komárno - E.S.O.Lučenec 87:71 (37:34), VTJ Levice - K'CERO Slávia SPU Nitra 86:82 (41:32).

1. Pezinok131211212:101225