Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vianoce vnútri fedcupového tímu: SMS-ky a telefonáty

Sportnet|Publikované 20. dec 2002 o 23:00

Bratislava - Tradične, so stoickým pokojom rozdával rozhovory nehrajúci kapitán slovenského fedcupového tímu Tomáš Malik. Jeho dievčatá, teda Daniela

Hantuchová, Janette Husárová, Henrieta Nagyová a Martina Suchá sa v ankete o najlepší športový kolektív SR umiestnili na 2. mieste. Za asi nedostižnými hokejistami Filcovho výberz z MS vo Švédsku. "Bola tu dilema, kto bude najlepší kolektív roka. Ale hokejisti si vzhľadom na svoj úspech prvenstvo zaslúžili. Možno, ak by titul nemali, by sme dosiahli prvenstvo my. Ale na to sa nehrá, my sme to hokejistom priali a sme radi, že sa im takýto úspech podaril," hovorí Tomáš Malik. Ten sa nám priznal, že je veľkým hokejovým priaznivcom. "Som hokejový fanúšik, aj keď sám som hral hokej možno pred desiatimi rokmi. Nie je čas, ani priestor... Ale v zime si určite zahrám," už sa zastrája Tomáš Malik. Čas a priestor hádam tentokrát povolí. Svoj obľúbený tím, ak nerátame hokejovú reprezentáciu SR, Tomáš Malik nemá. "Vybraný klub nemám. Skôr vo všeobecnosti držím palce tým slabším."

Čo však neplatí pre fedcupový tím Slovenska, ktorý sa v tejto súťaži ukázal ako najsilnejší. "Dievčatá môžu byť právom hrdé, že v ankete skončili druhé a nestratili sa ani v kategórii jednotlivcov. Z pohľadu tenisu to bol jednoducho úspešný rok."

Vianoce u Malikovcov? "Tradičné. Vyprážaný kapor, zemiakový šalát, rybacia polievka."

Darčeky od rodiny budú pre Tomáša Malika prekvapením. Jedno však vie isto. Dievčatá z fedcupového tímu mu síce jeden veľký darček v podobe premiérového víťazstva SR v tejto súťaži dali, ale vianočné darčeky od nich nečaká. "Na to si v tíme nepotrpíme. Ten tenisový kolotoč dobre poznám, dievčatá už na Vianoce neprídu alebo odchádzajú pred nimi. Skôr to vybavíme SMS-kami a telefonátmi. S dievčatami v kontakte som, osobne sa stretneme po ich návrate z Austrálie. Vtedy si preberieme, čo a ako ďalej."

Na záver to podstatné: fedcupový realizačný tím pod vedením T. Malika má zostať pokope aj v roku 2003, je to už len záležitosť podpísania novej zmluvy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.