Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Viac roboty mal domáci Mucha

Sportnet|Publikované 3. nov 2002 o 23:00

MŠK SCP Ružomberok - ZTS Dubnica 2:0 (1:0)Ružomberok (sita)- Aktívna hra oboch tímov poriadne zamestnávala brankárov. Skóre mohol otvoriť v 11.

MŠK SCP Ružomberok - ZTS Dubnica 2:0 (1:0)

Ružomberok (sita)- Aktívna hra oboch tímov poriadne zamestnávala brankárov. Skóre mohol otvoriť v 11. min. Debnár, ktorý hlavou poriadne natiahol dubnického gólmana. O minútu neskôr musel Kováč proti Debnárovi opäť zasahovať a v 32. min. chytil aj tvrdú strelu Urbanovi z priameho kopu. O pár sekúnd pohrozil na opačnej strane Dovičovič, ktorý štipľavou strelou zamestnal Muchu. V 34. min po osi Kurty - Bédi sa dostala z ľavej strany lopta k Žofčákovi, a ten vonkajším falšom po zemi nie príliš prudkou strelou poslal loptu k ľavej žrdi Kováčovej brány. Dubničania mohli vyrovnať v 57. min Doležajom z priameho kopu a o minútu neskôr po jeho prihrávke Dovičovič z pravej strany úplne voľný mieril po zemi, avšak brankár Mucha bravúrnym zákrokom

zabránil istému gólu. Domáci ani po útočnej snahe Dubničanov nezložili zbrane a v 71. min Helbich technickou strelou mieril do ľavého horného rohu dubnickej brány, tentoraz sa však vyznamenal Kováč. Ružomberský brankár Mucha o niekoľko sekúnd zneškodnil ďalšiu výbornú šancu Dovičovičovi. V 82. min po obrovskej chybe Ševelu, ktorý sklonil hlavu pred centrovanou loptou, Zošák krížnou strelou z ľavej strany zvýšil na 2:0.

Góly: 34. Žofčák, 82. Zošák. Pred 2 043 divákmi rozhodoval Olšiak, ŽK: Števko, Jurčo, Debnár - A. Suchý, Hanek, Ševela.

Ružomberok: J. Mucha st. - Jurčo, Debnár, Rák - Žofčák (90. Jančík), Helbich, Kurty, R. Urban, Bédi - Števko (76. Zošák), Tomovčík (68. Šándor). Dubnica: P. Kováč - Ševela, Hanek, B. Mráz - A. Šupka (46. Homér), Doležaj, Greguška (80. Bellák), Dovičovič, A. Suchý - Kiška, Straka (82. Sokol).