Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Viac ako voľby sa skloňovali mená Mravec, Veselovský a Sopko

Sportnet|Publikované 22. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Zatiaľ čo na celom Slovensku boli hlavnou víkendovou udalosťou parlamentné voľby, na Spiši sa ešte aj dnes hovorí o hokejovom

stretnutí Spišská Nová Ves Slovan Bratislava (5:4).

"Spišskonovoveské publikum je veľkou motiváciou a domácim sa v takom prostredí hrá veľmi dobre. Málokde na Slovensku je taký vzťah ku klubu ako v Spišskej Novej Vsi," pochválil vynikajúce publikum na Spiši tréner Slovana Július Šupler. Hoci si po zápase skúsený hokejový odborník pochvaľoval úroveň stretnutia, s výsledkom veľmi spokojný nebol. "Nedali sme asi osem stopercentných gólových príležitostí," uviedol ako hlavný dôvod neúspechu majstra na Spiši J. Šupler. Hlavne v poslednej tretine útočníci hostí dokázali spáliť aj nemožné. Prvým z trojlístka hrdinov zápasu bol "Rambo" Sopko, druhým "gerojom" strelecky disponovaný Michal Mravec, po ktorého strelách Rybár trikrát lovil puk zo svojej siete. Sledovať na ľade Petra Veselovského je veľmi zaujímavé. Proti Skalici rozdával úsmevy na všetky strany, čo svedčí o tom, že úvod sezóny ho zastihol vo vynikajúcej forme. To, čo vyviedol v piatok Rybárovi v tretej minúte predĺženia, by mohli premietať mladým hokejistom zo záznamu. Skúsenosť, rozvaha a hokejový rozum sa skĺbili v jedno a najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu extraligy bolo na svete.

"Súper trestal každú chybu. Mrzí ma, že sme prvý gól inkasovali pri našej presilovke. Víťazstvom nad Slovanom sme sa odvďačili výborným divákom," skonštatoval po stretnutí spokojný kormidelník Spišskej Novej Vsi Vladimír Klinga, pre ktorého to bol prvý víťazný zápas na trénerskom poste v extralige.

Slovan je Slovan a majster prilákal na zimný štadión rekordnú návštevu 5000 divákov. Tí odchádzali domov, resp. k volebným urnám veľmi spokojní. Ich miláčikovia zvíťazili nad majstrom a ak by vo voľbách kandidovali Mravec & Veselovský & Sopko, nasledujúce štyri roky by sme ich nevideli na ľade, ale v parlamente.

Zajtra čaká na Spišiakov susedské derby v Poprade.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.