Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Veteraniáda: Zaujala päťtisícka

Milan Safko. (Autor: archív)
Ján Jacoš|Publikované 28. sep 2016 o 22:00

Štadión TJ Slávia PU bol dejiskom 24. ročníka prešovskej atletickej veteraniády.

PREŠOV. Podujatie otvoril jeho spoluzakladateľ a dlhoročný vysokoškolský pedagóg, atletický tréner a funkcionár Juraj Maľcovský.

Aktéri si minútou ticha uctili pamiatku pedagóga a atletického trénera Ivana Pacanovského, ktorý tento svet opustil 20. septembra vo veku 82 rokov.

Najzaujímavejšou disciplínou bol beh na 5 000 metrov – bol aj memoriálom Milana Zimmermanna (1936 – 2008) a tiež súčasťou oblastnej bežeckej ligy. V cieli sa z prvenstva tešil päťdesiatnik Milan Safko z MTC Vyšná Šebastová.

Guliari si pripomenuli pamiatku kladivára a guliara Jozefa Bicáka (1947 – 2011). V dobrej fazóne sa napríklad prezentovali aj vytrvalkyňa Erika Ondrijová, Ján Kuzmiak a Juraj Maľcovský.

V príjemnej atmosfére sa nielen súťažilo, ale aj debatovalo a spomínalo na roky prežité s kráľovnou športu.

Spomínali aj sa tešili z nie každodenného stretnutia Ján Dobák, Jaroslav Mezník, Marián Puna, volejbalový expert Juraj Hugec, František Bednár.
 

Výsledky

M40 – 60 m: 1. J. Gombár (Bertotovce) 9,59 s, 200 m: 1. J. Gombár 33,50 s, 800 m: 1. J. Gombár 3:16 min, 5 000 m: 1. M. Jurašek (MTC Vyšná Šebastová) 18:44, 2. M. Čebra (Prešov) 19:12, 3. Miško (Ententiki Prešov) 19:48, guľa: 1. S. Hajduk (Slávia PU Prešov) 10,02 m, disk: 1. S. Hajduk 30,45, 2. M. Kašprišin (Prešov) 18,57, oštep: 1. S. Hajduk 25,97, 2. M. Kašprišin 21,45, M50 – 60 m: 1. J. Šoltés (OcÚ Rokycany) 10,51 s, 200 m: 1. Gresty (OBS Prešov) 30,97, 800 m: 1. M. Safko (MTC Vyšná Šebastová) 2:41 min, 2. Gresty 2:44, 3. J. Šoltés 3:05, 5 000 m: 1. M. Safko 18:36, 2. J. Šoltés 20:36, 3. L. Kormaník (Sokol Ľubotice) 20:41, guľa: 1. M. Malek (Slávia PU Prešov) 10,50 m, 2. J. Šoltés 8,57, disk: 1. M. Malek 26,10, 2. J. Šoltés 22,03, oštep: 1. M. Malek 26,84, 2. Gresty 20,18, M60 – 60 m: 1. J. Kuzmiak (Slávia PU Prešov) 9,20 s, 200 m: 1. J. Kuzmiak 33,48, 800 m: 1. Mikluš (ZVL Prešov) 4:09, 5 000 m: 1. Mikluš 28:29, guľa: 1. L. Partika 9,80 m, 2. J. Kuzmiak (obaja Slávia PU Prešov) 9,67, disk: 1. L. Partika 28,86, 2. J. Kuzmiak 25,88, oštep: 1. L. Partika 28,50, M70 – 5 000 m: 1. F. Stanek (MTC Vyšná Šebastová) 23:47 min, guľa: 1. J. Maľcovský (Slávia PU Prešov) 10,84 m, disk: 1. J. Maľcovský 21,68, oštep: 1. J. Maľcovský 21,69.

Ženy 35 – 5 000 m: 1. E. Ondrijová (MTC Vyšná Šebastová) 21:06, 2. Humeňanská (Ovčie) 23:58, 3. Dulebová (Maras team Prešov) 26:09.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 38/2016, v predaji od 27. 9. do 3. 10.

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.