Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Veteráni ŠK Hornets vzdorovali aj mladším

Košičania v Plzni. Veteránom sa na turnaji darilo. (Autor: archív)
Patrik Pavelka|Publikované 24. nov 2017 o 23:00

Vodnopóloví veteráni majú za sebou prvý vážnejší turnaj v Plzni.

KOŠICE. Vodnopóloví veteráni ŠK Hornets Veterans majú za sebou prvý vážnejší turnaj, ktorý sa konal v Plzni.

Počas troch dní si sily zmeralo spolu 15 tímov a sršni si v skupine zahrali s nemeckým Ingolstadom, Mníchovom a Wolfsburgom.

Skupinu po dvoch výhrach a jednej remíze vyhrali a postúpili do súboja o finále, v ktorom však prehrali s domácim neskorším víťazom KVS Slávia VŠ Plzeň.

V zápase o tretie miesto ťahali za kratší koniec po prehre s nemeckým Plauenom.

Pod značkou ŠK Hornets Košice Veterans išlo o prvú hernú previerku novotvoriaceho sa družstva.

„Pocity mám len tie najlepšie. Ja som išiel do Plzne s malou dušičkou, či skončíme do ôsmeho miesta, pretože tam boli české prvoligové tímy a tímy z nemeckej Bundesligy a tí chlapci mali od 20 do 30 rokov,“ prezradil hráč košického tímu Patrik Sajko.

Je to iste zaujímavé konštatovanie, veď ako je vlastne možné, že na veteránskom turnaji hrali aj 20-roční súperi?

„Organizátorom podujatia nám bolo povedané, že je to veteránsky turnaj, ale nakoniec to bol mixovaný turnaj. Tým, že bolo spolu celkovo 15 tímov, odohralo sa množstvo zápasov a nás dosiahnuté celkové 4. miesto veľmi teší. V kategórii veteránov boli tri tímy, okrem nás aj Topoľčany a domáca Plzeň Masters a v tomto trojlístku sme boli najlepší,“ vysvetlil Sajko.

Myslia už na ME

Tím ŠK Hornets Veterans sa iba dáva dokopy, ale v istej obmene a pod iným názvom štartovali viacerí hráči i na letnom európskom šampionáte v Budapešti.

„Vieme, že môžeme postaviť kvalitné družstvo na ME v Kranji budúci rok. Pred šampionátom budeme mať turnaj, ktorého podoba sa dohodla v Plzni. Bude to veľká skúška pred ME, na to sa treba veľmi dobre pripraviť. Budeme s vodnými pólistami zo Srbska či Chorvátska a so všetkými veľkými menami, ktorí organizujú prvý ročník takéhoto turnaja. Je tam veľké odhodlanie vydržať, chalani sú nadšení. Motivácia je veľká,“ dodal Sajko.

V Plzni sa mu celkom darilo, veď až na jeden zápas skóroval v každom stretnutí a spolu dal 5 gólov.

Výsledky ŠK Hornets: Ingolstad 5:5 (góly: Sajko, Petričevič, Theiner, Polášek, Ebrey po 1), Mníchov 6:2 (Sajko a Petričevič po 2, Theiner a Tkáč po 1), Wolfsburg 4:3 (Petričevič, Sajko, Theiner). O postup do finále: Plzeň 1:7 (Petričevič), o bronz: Plauen 6:12 (Ante 3, Theiner 2, Sajko 1).

Autor: Patrik Pavelka

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.