Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Veterán Stanislav Franko sa na lyžiach zorientoval k titulu

Sportnet|Publikované 8. mar 2013 o 00:00

Na Skalke pri Kremnici sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v lyžiarskom orientačnom behu v šprinte a na klasických tratiach.

KOŠICE. V oboch mužských disciplínach na 3,4 km dlhom šprinte i na 13,4 km klasickej trati tituly získal Štefan Šurgan (Slávia Ekonóm B. Bystrica) pred dvojnásobne strieborným Dávidom Frankom. Na klasickej trati na bronzovej pozícii skončil jeho otec Valér Franko (obaja KOB Sokol Kysak) a v šprinte bol tretí Rostislav Navrátil (Vazka Bratislava).

V oboch disciplínach žien tituly získala Martina Bialeková (SE B. Bystrica). Jediná štartujúca východniarka u žien od 19 rokov Ľudmila Sokolová (KOB Sokol Kysak) získala bronz v šprinte.

Z východniarov jediný titul vybojoval v šprinte Kysačan Stanislav Franko v kategórii mužov od 45 rokov. Dve strieborné medaily zaznamenal Jaroslav Kollár (obaja KOB Sokol Kysak). V kategórii žien od 45 rokov na klasickej trati na bronzovej priečke skončila Zlatica Masaryková (KOB ATU Košice).