Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Veterán Smolinski predĺžil spoluprácu s ottawskými senátormi o štyri roky

TASR|22. jún 2003 o 12:54

Ottawa 22. júna (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL Ottawa Senators predĺžilo o ďalšie štyri roky spoluprácu s veteránom Bryanom Smolinskim. Tridsaťjedenročný ...

Ottawa 22. júna (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL Ottawa Senators predĺžilo o ďalšie štyri roky spoluprácu s veteránom Bryanom Smolinskim. Tridsaťjedenročný center, ktorý by sa v prípade nedohody so senátormi stal od 1. júla nechráneným voľným hráčom, zarobí podľa novej zmluvy za štvorročné obdobie približne 10 miliónov dolárov.

"V Ottawe ma chceli aj naďalej udržať, to bolo od začiatku jasné. Vedenie deklarovalo o mňa vážny záujem a ja som nepotreboval počuť nič viac. Ostávalo len na mne, ako sa rozhodnem. Myslím, že som pre mňa i moju rodinu urobil podpisom novej zmluvy to najlepšie, čo sa dalo," povedal Smolinski.

Smolinski odštartoval uplynulú, už svoju desiatu sezónu v NHL, v drese kráľov z Los Angeles, odkiaľ ho však vedenie tímu v marci na úžas a následný protest väčšiny fanúšikov vymenilo do Ottawy za menej známeho obrancu Tima Gleasona. Na ľade sa v drese týchto dvoch mužstiev objavil v 68 zápasoch, strelil 21 gólov a na ďalších 25 prihral.

Súvisiace články