Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Veterán Hull by sa mal tento týždeň rozhodnúť, kde ukončí kariéru

TASR|31. júl 2001 o 15:21

Dallas 31. júla (TASR) - Americký hokejista Brett Hull v utorok oznámil, že sa hodlá tento týždeň definitívne rozhodnúť, v ktorom zámorskom klube NHL ukončí svoju bohatú športovú kariéru

.

Hull, jeden z najlepších strelcov v histórii najprestížnejšej hokejovej súťaže na svete, obliekal v minulej sezóne NHL dres tímu Dallas Stars. Hneď po skončení play off, ktoré pre "hviezdy" nedopadlo najlepšie, mu vedenie tímu oznámilo, že s jeho službami už naďalej nepočíta. Hull sa tak stal neobmedzeným voľným hráčom a môže počas leta odísť do ktoréhokoľvek iného klubu.

Bývalý kanonier Hull, ktorý sa cíti dotknutý správaním predstaviteľov Stars, pripúšťa i možný koniec profesionálnej kariéry. "Možno práve teraz prišiel ten správny čas povedať zbohom a začať chodiť pravidelne na ryby. Mám z tímov NHL mnoho lukratívnych ponúk. Teraz zvažujem, ktorá z nich by bola pre mňa tá najvhodnejšia. Chcel by som hrať v takom meste podobnom Dallasu, kde bude veľký divácky záujem o hokej. Nechcel by som byť v žiadnom klube na obtiaž, naopak, chcel by som byť ešte niekomu poslednýkrát užitočný," uviedol pre jeden z dallaských denníkov už takmer tridsaťsedemročný Hull, o ktorého sa v súčasnosti vážne zaujímajú tímy Vancouver Canucks, Montreal Canadiens, či New York Rangers.

Súvisiace články