Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Veszelits verí, že sršni kožu lacno nepredajú

V iných úlohách. Pre drakov je postup do finále jasným cieľom, pre sršňov by bol senzáciou. (Autor: Judita Čermáková)
Marián Špacai|Publikované 14. máj 2014 o 00:00

Najvyššia vodnopólová súťaž vstupuje do vyraďovacej fázy. V semifinále sú oba košické tímy, ale s rozdielnymi ambíciami.KOŠICE. V semifinále vodnopólovej Pharma Group extraligy mužov na seba narazia Slávia UK Bratislava – ČH Hornets Košice a ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – KVP Nováky.

Nezačína sa úplne od nuly, keďže výsledky vzájomných zápasov z nadstavbovej časti sa prenášajú aj do play-off. ŠKP

Modrí Draci, ktorí majú majstrovské ambície, tak už teraz vedú v sérii nad Novákmi 2:0 na zápasy. Hrá sa na štyri víťazné stretnutia a favoritom sú Košičania.

Mladé novácke mužstvo sa však najmä doma dokáže vytiahnuť aj na silnejších, a tak si draci budú musieť dávať dobrý pozor, aby nič nepodcenili.

Semifinále začínajú dnes vonku v Novákoch. Ak uspejú, následne budú mať v piatok o 18. hod. doma finálový mečbal.

Sršni uvidia, akú zostavu dajú dokopy

V inej pozícii sú hráči ČH Hornets, ktorým nadstavbová časť vôbec nevyšla a prepadli sa na štvrté miesto tabuľky.

Hrajú teda proti víťazovi dlhodobej časti Bratislave. Do série vstúpia za stavu 0:2 na zápasy, keďže oba duely v nadstavbe s tímom z hlavného mesta prehrali.

Veľké oči nemôžu mať ani teraz, aj keď doma by chceli favorita potrápiť. Stretnutie sa v košickej krytej plavárni začína dnes o 18.30 hod.

„Doma chceme uhrať čo najlepší výsledok a ukázať, že hrať vieme. Máme však mladé mužstvo a cítiť aj tréningové výpadky hráčov, ktorí chodia do zamestnania. Určite však kožu nechceme predať lacno. Až na poslednom tréningu sa presne dozvieme, s kým budeme môcť na zápas rátať, pretože niektorí majú v práci aj nočné služby. Verím však, že sa dáme dokopy v najsilnejšej zostave a zabojujeme tak, aby sme súpera potrápili,“ vyjadril sa vedúci mužstva ČH Hornets Peter Veszelits.

Do tejto funkcie naskočil až v priebehu sezóny, oficiálne len nedávno v apríli. „Pri tíme sa však pohybujem už od januára. Okrem klasických vybavovačiek vedúceho tímu som aj na každom tréningu a kormidelníkovi Kaidovi asistujem.“

Vlani ešte Peter Veszelits hrával u rivala – v tíme Modrých Drakov. Ako sa teda jeho nenápadný návrat k sršňom zrodil?

„Už dlhší čas som bol s funkcionármi klubu a trénerom v kontakte. Keď som po uplynulej sezóne u Modrých Drakov skončil, ako som skončil, tak ma oslovili, či sa nechcem vrátiť. Dohodli sme sa,“ prezradila 45-ročná legenda košického vodného póla.


Súvisiace články