Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Veszelits aj českým majstrom

Sportnet|Publikované 20. aug 2008 o 22:00

Nie jeden, ale rovno dva tituly v priebehu jednej sezóny ukoristil vodný pólista Peter Veszelits. Okrem slovenského s ČH Hornets stihol získať aj

český so Strakonicami.

KOŠICE. Skúsený bývalý dlhoročný reprezentant pomohol po skončení bojov v slovenskej extralige českému družstvu v závere sezóny v bojoch o titul a jeho krátka misia za riekou Moravou bola úspešná.

Kuriózny záver

"Ľudia zo Strakoníc ma zavolali, lebo jeden ich dôležitý hráč bol pracovne zaneprázdnený. Dohodli sme sa, že im pomôžem," neodmietol ani vo svojich 39 rokoch Veszelits. Len ďalší dôkaz, že vodné pólo ho stále baví. Za Strakonice nastúpil v semifinále proti Ústí nad Labem a vo finále v dvoch zápasoch v Prahe proti Steppu. "V Prahe sme raz remizovali a raz vyhrali. Mal sa hrať ešte tretí duel v Strakoniciach, ale súper pre zdravotné problémy neprišiel. Ono to bolo v skutočnosti tak, že tam vznikli trenice. Za Stepp nastúpil jeden Turek, ktorý medzitým vraj hral aj tureckú ligu, čím porušili predpisy, a tak klub z Prahy dostal dištanc. Nielenže nemohol viac nastúpiť ten Turek, ale potrestaný bol aj kapitán a tréner, no a Pražania si zrejme zrátali, že bez nich nemajú šancu a na tretí zápas do Strakoníc už necestovali," vykreslil kuriózny záver českej súťaže P. Veszelits. A ako teda vidí súčasnú úroveň českej ligy v porovnaní so slovenskou? "Rozdiel je stále priepastný. Myslím si, že elitné české mužstvá by sa v našej lige do najlepšej štvorky nedostali."

Čechom nosí tituly

Pre Petra Veszelitsa to nie je prvý titul majstra Českej republiky. Málokto to vie, ale raz sa už radoval. Pred štyrmi rokmi pomohol vo finále Ústí nad Labem. V tom roku 2004 zlízal smotanu, veď zlatú medailu získal, hoci odohral jediný finálový duel. Pomohol však v ňom štyrmi gólmi. Ústí vtedy zdolalo práve Strakonice 11:10. "Áno, mám už dva české tituly. Uvidíme, kto dostane rozum na druhý rok a zavolá ma, lebo ja nosím tituly," smeje sa P. Veszelits z toho, že v Česku má zatiaľ stopercentnú majstrovskú úspešnosť.

Faměra má dispozície

Tento rok bol jeho strakonickým spoluhráčom Martin Faměra, talentovaný český mladík, ktorý už v budúcej sezóne bude pôsobiť v Košiciach. Podpísal totiž zmluvu s ČH Hornets, kde hráva aj Veszelits. Novú tvár v tíme sršňov teda mal možnosť počas finálových bojov u susedov trochu spoznať. "Je to ambiciózny chlapec. Už aj na prvých tréningoch tu v Košiciach ukázal, že má dispozície na to, aby z neho bol dobrý hráč. Musí však na sebe pracovať," tvrdí o novicovi, o ktorého sa zaujímali aj Nováky, kapitán ČH Hornets.

MARIÁN ŠPACAI

šport / vodné pólo / Veszelits 1 JUDY

Dvíhal trofeje

Peter Veszelits získal v sezóne 2007/08 štyri trofeje - s ČH Hornets titul slovenského majstra, Slovenský pohár, Česko-slovenský pohár a so Strakonicami titul českého šampióna.

FOTO: JUDITA ČERMÁKOVÁ

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.