Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Veštba - Top 9 očakávaní roku 2004

Sportnet|Publikované 30. dec 2003 o 23:00

Michalovce farmou? Na revolučné novinky už tradične nebudú skúpi vo futbalových Michalovciach. Najnovšie tomuto ambicióznemu, no málokedy úspešnému

celku hrozí, že sa dostane pod vlastnícke krídla Viktórie Žižkov! ŠK Zemplín však dal tomuto pražskému klubu náročnú podmienku, na transakciu pristúpi iba vtedy, keď sa Žižkov zachráni v Gambrinus lige. Inak to vraj nestojí ani za reč...

Sninské volejbalistky - Aj keď sa volejbalistkám Spartaka Vihorlat Snina v I. volejbalovej lige žien, skupine Východ, celkom darí a s bilanciou 21 víťazstiev a iba troch prehier sú jasne na čele priebežného poradia, v najbližších dňoch do kádra pribudnú dve výrazné posily. Kvôli stále pretrvávajúcemu štrajku a zlým ekonomickým podmienkam v talianskej sérii A 2 sa pre návrat do svojho volejbalového "rodiska" rozhodli slovenské reprezentantky Slávka Homzová a reprezentačná kapitánka Andrea Farkašová. Podľa našich zdrojov bude o volejbalové hviezdy patrične postarané - budú mať zdarma k dispozícii pobyt v hoteli Kamei a mesto Snina im každý rok vyčlení na mzdy až šesťmiestnu čiastku z mestského rozpočtu. Nuž, do boja o titul sa predsa investovať musí!

Trebišovskí futbalisti Tajomstvo úspechov futbalistov Slavoja Trebišov už pozná každé dieťa. Kto by si myslel, že Zemplínčania sú na špici treťoligovej tabuľky iba vďaka výkonom na ihrisku, veľmi sa mýli. Za všetko, čo počas jesennej časti dosiahli, vďačia chorvátskej hudobnej skupine Colonia! Piesne tejto kapely z Poreča si totiž púšťajú pred i po každom domácom zápase. Počas nedávneho koncertu Colonie v Košiciach dokonca kapitán mužstva Patrik Černej odovzdal speváčke Indire Vladič ďakovnú kyticu a vraj celkom vážne hrozí, že si títo dvaja zaspievajú spoločný duet!

Piatoligový Hažín zbrojí - Jarná časť piatoligovej futbalovej súťaže skupiny Severovýchod bude určite ešte zaujímavá. Zo zdrojov blízkych hažínskemu futbalu sme zistili, že po neúspešných rokovaniach na Britských ostrovoch silná podnikateľská skupina z Ukrajiny presunie svoje športové záujmy práve do Hažína. Ak zvážime, že by v jarnej časti mali takmer stopercentne hažínsky dres obliecť bývalí futbalisti HFC Humenné, konkrétne Zajaroš, Bažík, Maťaš, Kapráľ, Semanco, Čerňa a to je ešte reálny aj príchod Petra Šama, šesťbodový náskok nováčika na čele nie je nedostižný. Nuž, futbalisti spod Brekovského hradu, traste sa!

Michalovské hádzanárky Keďže v kalendárnom roku 2003 pozbierali hádzanárky Iuventy Michalovce všetky možné trofeje a individuálne ocenenia, aké stihol Slovenský zväz hádzanej vymyslieť, do nasledujúceho roka avizuje vedenie klubu víťazný time-out. Funkcionárom Iuventy sa totiž uľútostilo Dusla Šaľa, a tak im ešte v lete z prezieravosti uvoľnilo Andreu Šalatovú a Martinu Halásovú. Hráčkam navyše nariadilo, aby v Slovenskom pohári Šaliankám podľahli, nuž a pre záchranu hádzanej v tomto meste chémie hodlajú urobiť ústupok aj v podobe prenechania majstrovského titulu!

Humenský štadión ožíva - Najmä futbalovým priaznivcom z Humenného i okolia je dobre známy štadión Pri mlyne. V poslednom čase sa okolo jeho rekonštrukcie veľa narozprávalo, no zdá sa že rok 2004 bude prelomovým. Podľa našich informácií sa v termíne do septembra vybuduje v areáli štadióna nielen tartanový ovál, ale k dispozícii bude aj plocha s umelým trávnatým povrchom. A aby bol komplex úplne originálny, plánuje sa s výstavbou dvoch tribún s kapacitou 8 000 miest na sedenie. Nuž atléti, futbalistky Štichu Humenné i žiacke družstvá HFC Humenné sa majú naozaj na čo tešiť.

Energetici v teplej vode! Na lepšie časy sa blýska aj futbalistom Energetiku Veľké Kapušany. Neboráci hráči, ktorí až doteraz museli z tréningov chodiť smradľaví, lebo na štadióne netiekla teplá voda, sa konečne dočkajú dôstojných podmienok. Do klubu sa chystá vstúpiť bohatý sponzor, ktorý zabezpečí pre hráčov nielen teplú vodu a elektrinu, ale dokonca im prispeje aj na desiatu na zápasy vonku! Na zvyšné náklady sa, bohužiaľ, hráči budú musieť skladať naďalej z vlastného vrecka...

Ovládne Trebišov HFC? Začiatkom marca, tesne pred začiatkom majstrovskej súťaže, sa chystá ešte väčšie ovládnutie HFC Humenné ľuďmi z Trebišova. Akoby nestačilo, že v klube na stoličke manažéra pôsobí Vladimír Kráľovský, starší dorast trénuje Emil Sudimák a v kádri A-mužstva figuruje ďalší Extrebišovčan Alassane Niang, do kádra trénera Vladimíra Rusnáka vraj má zo Slavoja pribudnúť aj brankár Poľacký, obranca Šimko, záložník Vajda a útočník Demjan!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.