Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Veštba - Top 9 očakávaní roku 2003

Sportnet|Publikované 30. dec 2002 o 23:00

Michalovskí futbalisti - Hráči ŠK Zemplín mali v závere tohto roka naozajstnú smolu, keď ich vedenie bez okolkov poslalo na úrady práce. Po dôkladnej

porade v strede hráčskej kabíny sa celý káder rozhodol, že s funkcionármi vypečie a všetko im aj s úrokmi vráti. Futbalisti Zemplína sa údajne za mimoriadne výhodných a oveľa serióznejších podmienok zamestnajú v Drevotrieske Myjava a za Michalovce budú môcť striedavo nastúpiť iba v každom treťom majstrovskom súboji. Šéfovia Zemplína preto v marci z prezieravosti promptne zareagujú a získajú na hosťovania siedmich nových hráčov, prevažne z 1. FC Košice, Veľkých Revíšť a možno aj Bieľu.

Tréner Ján Zuzčin - Skúsenému trénerskemu matadorovi sa konečne podarí presadiť na správnej rade klubu to, aby hráči mohli začať s tréningom už pred 16.00 hod. Chce tým dosiahnuť, aby trénovali "dzeň a noc" a aby už konečne neboli iba rýdzimi amatérmi. Takisto si "vydupal" zámer, aby jeho hráči už nikdy v majstrovskom stretnutí nezahrávali penaltu. Ak by ju aj nejaký rozhodcovský naničhodník v ich prospech zapískal, hráči majú striktný príkaz kopnúť ju smerom k rohovej zástavke!

Michalovskí hokejisti - Počas súťažnej prestávky na prelome rokov dostali hráči prvoligovej Dukly od trénera Selveka za domácu úlohu naučiť sa prvé dve strofy hymny mesta Michalovce. Ako je známe, pôvodne ju chcel prezentovať primátor Jozef Bobík pred domácim súbojom s Prešovom, ale márne. V rámci vyžehlenia dosť pokrčených vzťahov medzi klubom a mestskými mocipánmi ju budú od nového roku hráči povinne spievať pred každým úvodným bully!

Rošády v Palíne - Trénersky rébus v Palíne dospeje k nečakanému rozuzleniu. Do klubu sa napokon podarí získať Jána Gajdoščíka, ale keďže mu z Veľkých Kapušian odmietnu vziať so sebou jeho jedinečné "strelky", ktoré sú výhradným majetkom FK Energetik, bude sa v Palíne venovať iba trénerstvu. V strede zálohy ho takto nahradí doterajší kouč ŠK Agro Gabriel Hreščák!

Trebišovskí futbalisti - Vzhľadom na očakávanú fúziu Michaloviec a Trebišova sa väčšina hráčov Slavoja rozhodne opustiť doterajšie pôsobisko. Plánované zlúčenie im bude zjavne proti vôli a preto všetci zvolia hromadný prestup do českého takmer menovca Slavojě Třebíč. Neskôr ich majú posilniť aj ich bývalí spoluhráči Miroslav Toth z Blšian, Martin Čižmár a Ladislav Luka z Třinca a Ján Kordiak z Valašského Meziřičí. Tušiac hroznú predtuchu si väčšina Trebišovčanov už dávnejšie podala žiadosť o české občianstvo!

Futbalisti Veľkých Kapušian - Energetici sa takisto môžu tešiť na zaujímavé novinky. Taktickú prípravu pred každým domácim majstrovským stretnutím už budú môcť konečne absolvovať celú, nebude im totiž chýbať tréner Vladimír Rusnák a manažér Ján Babiak, ktorí doteraz museli lajnovať ihrisko a vešať siete, keďže hospodár sa v tom čase venoval sledovaniu prenosov z Veľkých cien Formuly 1. A odzvonilo aj pivovým prepravkám po majstrovských zápasoch!

Rozhodcovia VsFZ - Z kruhov blízkych rozhodcovskému fachu sme sa dozvedeli zaujímavú informáciu. Počnúc začiatkom jarnej časti sa všetci arbitri delegovaní na majstrovské súboje treťoligového Zemplína Michalovce dobrovoľne vzdávajú akéhokoľvek nároku na oficiálnu, ale najmä neoficiálnu odmenu. Ich zámerom je snaha znížiť enormné výdavky klubu, ktorý musel v závere roka poslať hráčov na úrady práce.

Tréneri v Zemplíne - Aj napriek tomu, že v ŠK Zemplín Michalovce je v ostatnom čase veľmi nestabilný trénersky post, očakáva sa pozitívna zmena. Príchodom Štefana Voroňáka má nastať túžobné ustálenie na treťoligovej špici a črtá sa aj postup do druhej ligy. Aj keď sa bude na stále neobsadenú stoličku asistenta núkať Morozov švagor z Galapág, vedenie ho pre jazykovú bariéru neangažuje.

Vranovské ihrisko - Začiatkom marca vyrukuje manažér Bukocelu Vranov nad Topľou František Buzek s nevšedným gestom, na základe ktorého sa Vranovčania pred každým domácim súbojom vzdajú tradičného žrebu strany. Vďaka tejto finte sa im často darilo vyhrávať takmer prehraté stretnutia, lebo veľmi dobre vedia, na ktorej polovici sa im v druhom polčase lepšie hrá. Práve nato doplatili v ostatnom treťoligovom kole neboráci Sobrančania, ktorí ešte do prestávky viedli 1:0, aby po nej kvôli tomu, že hrali na začarovanej polovici, prehrali 1:6!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.