Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Veslovanie: Podstupka s Babačom jedenásti, obstáli so cťou

TASR|21. aug 2004 o 15:08

Atény (TASR): Slovenskí reprezentanti vo veslovaní Ľuboš Podstupka a Lukáš Babač obsadili v B-finále dvojskifu ľahkých váh v sobotu dopoludnia v areáli ...

Atény (TASR): Slovenskí reprezentanti vo veslovaní Ľuboš Podstupka a Lukáš Babač obsadili v B-finále dvojskifu ľahkých váh v sobotu dopoludnia v areáli Schinias piate miesto v čase 6:58,78 minúty a celkovo skončili jedenásti. Z víťazstva v druhom finále sa radovali Američania Steve Tucker a Greg Ruckman (6:45,20).

Zverenci trénerky Oľgy Šeholkovej nastúpili v ich rozlúčke s olympiádou v Aténach v šiestej dráhe a od začiatku sa pohybovali na úrovni piateho až šiesteho miesta. V polovici trate dosiahli medzičas 3:26,66, čo ich radilo na piate miesto a na ňom už do konca aj vydržali. "Škoda, že nechali súperov na prvej päťstovke trochu ujsť, mohlo to byť trochu lepšie," konštatovala Šeholková, ale doplnila: "Počítala som, že možno budú desiati, ale ten výsledok sa v podstate zhoduje s tým na čo máme. Lukáš je na 99 a pol percent najmladší člen regaty, takže je to pomerne slušný výsledok. Za nami ostali aj favorizovanejšie posádky z Belgicka, Austrálie, Nemecka a Talianska a preto si myslím, že sme obstáli so cťou."

Aj pretekári mali "zbožné" prianie skončiť v prvej desiatke a minimálne vyrovnať dosiaľ najlepší olympijský výsledok Slováka vo veslovaní (10. priečka Jána Žišku zo Sydney), ale už aj účasť v B-finále brali ako satisfakciu. "Myslím, že našou najlepšou tu bola druhá jazda - opravná, keď sme zdolali aj kvalitných Belgičanov a jazdili sme aj v dobrom čase. Teraz to už bola troška stagnácia, ale s celkovo jedenástym miestom v konkurencii, ktorá sa tu zišla môžeme byť maximálne spokojní," potvrdil skúsenejší Podstupka, ktorý však v olympijských vodách súťažil po prvý raz rovnako ako jeho oveľa mladší spolujazdec. "Najlepšie sa nám tu išli opravky. Chceli sme zajazdiť ešte rýchlejší čas, ale aj tak to vôbec nebolo zlé. V semifinále to bolo najhoršie - loď vôbec nešla, bolo to o ničom. V tejto finálovej jazde už prichádzala únava a už od začiatku som mal pocit, že mi tvrdnú nohy," doplnil 19-ročný Babač.

výsledky:

dvojskif ľahkých váh - B-finále: 1. Steve Tucker, Greg Ruckman (USA) 6:45,20, 2. Ruben Alvarez Hoyos, Juan Zunzunegui Guimerans (Šp.) 6:46,48, 3. Václav Maleček, Michal Vabrousek (ČR) 6:46,77, 4. Sam Lynch, Gearoid Towey (Írs.) 6:49,26, 5. Ľuboš Podstupka, Lukáš Babač (SR) 6:58,78, 6. Elia Luini, Nicola Moriconi (Tal.) 7:01,86