Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Veronika Očipová z Veľkého Šariša trénuje na majstrovstvá sveta

Veronika Očipová trénuje na celosvetovú súťaž. (Autor: archív)
Veronika Čorňáková|Publikované 22. aug 2013 o 22:00

Veľkošarišanka Veronika Očipová sa už sedem rokov venuje armwrestlingu, pretláčaniu rukou, a darí sa jej v mnohých súťažiach.

Veľkošarišanka Veronika Očipová (24) sa už sedem rokov venuje armwrestlingu, pretláčaniu rukou, a darí sa jej v mnohých súťažiach. Trénuje na majstrovstvá sveta, ktoré budú o pár dní v Poľsku.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Veronika Očipová začala s pretláčaním rukou ešte na strednej škole. Teraz pracuje v súkromnej bezpečnostnej službe.

Je licencovaná trénerka prvého stupňa pre fitness, kulturistiku a silový trojboj, taktiež je členkou Slovenskej asociácie pretláčania rukou a zároveň aj reprezentantka Slovenska v tomto športe.

„Veľa ľudí si myslí, že čo je to pretláčať sa, no krčmové pretláčanie sa od súťažného veľmi líši. Súťažné pretláčanie má presne určené pravidlá a predpísané rozmery súťažného stola, pri ktorom sa stojí. Tréning je náročný, keďže ide o silový šport. Trénuje sa s ťažkými váhami. Posilňujú sa hlavne prsty, zápästie, biceps, no dôležité je k takémuto špeciálnemu tréningu zapojiť aj kulturistický tréning a niečo aj zo silového trojboja,“ povedala V. Očipová.

Žne úspech za úspechom

V tejto svojej, pre ženu netradičnej, záľube je ale dobrá a na svojom konte ma niekoľko víťazstiev.

Je dvojnásobná majsterka Slovenska, trinásťnásobná víťazka Slovenskej ligy pretláčania rukou. Tohto roku bola ocenená v top 5 najlepších armwrestlerov na Slovensku.

Teraz sa pripravuje na majstrovstvá sveta, kde bude bojovať o titul zo ženami z takmer 50 krajín.

„Najsilnejší športovci sú hlavne z Ukrajiny, Ruska, Švédska, Bulharska, USA a Kazachstanu. Bola som už dvakrát na majstrovstvách Európy a dvakrát na svetovom pohári vo Varšave, ale až tento rok som prvýkrát nominovaná na majstrovstva sveta, ktoré budú v Poľsku v meste Gdańsk,“ prezradila Veľkošarišanka.

Na majstrovstvá odcestuje 4. septembra.

Tvrdo cvičí

Prípravu na šampionát berie Veronika Očipová zodpovedne. Väčšinou trénuje štyrikrát do týždňa, z toho má jeden tréning len pretláčanie a zdokonaľovanie techniky.

„Dva mesiace pred súťažou som trénovala trikrát do týždňa dvojfázovo – ráno a večer. Teraz trénujem jednofázovo. Teraz do svojej kategórie nepotrebujem schudnúť veľa, stačí, ak schudnem dve kilá. Týždeň pred súťažou už nebudem mať žiaden silový tréning, ruky musím mať v pokoji a poprípade už len behám a chudnem. Samozrejme, počas celej prípravy mám prísne upravenú stravu,“ dodala Očipová.

Autor: Veronika Čorňáková

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.