Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vernarský „dvadsiatke“ citeľne chýbal

Sportnet|Publikované 17. okt 2013 o 22:00

V priebehu piatich dní sa výber hádzanárov SR 20 stretol v extraligových súbojoch s ŠKP Bratislava dvakrát.

V oboch boli úspešnejší bratislavskí hádzanári.

PREŠOV. Nedeľa trinásteho októbra nebola pre tím SR 20, zostavený z juniorov Tatrana Prešov šťastným dňom. V domovskom stánku im dohrávaný zápas prvého extraligového kola s bratislavským ŠKP vôbec nevyšiel.

Zverenci trénerov Mareka Gernáta a Stanislava Kolpaka nastúpili bez nemocných bratov Šarpatakyovcov i bez pivota so skúsenosťami z prešovského áčka Mareka Páleša.

Domáci vtedy nezachytili úvod, prehrávali už hrozivo 1:10. V ďalšom priebehu sa síce ako tak pozviechali, nehrali však dobre, no aspoň znížili hrozivo vyzerajúce skóre na konečný sedemgólový rozdiel.

Ani naostatok, v stredajšom dueli šiesteho kola extraligy mužov, tentoraz v Bratislave, nenastúpila slovenská „dvadsiatka“ v kompletnom zložení.

Páleš síce už bol k dispozícii, ale okrem maródov Šarpatakyovcov na zápas proti ŠKP Bratislava necestovala pre študijné povinnosti ani opora SR 20 v bráne, Matej Vernarský.

Hostia v nekompletnom zložení podľahli domácim tentoraz o päť gólov.

Brankári tentoraz nepodržali

„Oba tieto zápasy s ŠKP Bratislava nemali veľa spoločného,“ tvrdil po návrate z dejiska druhého vzájomného extraligového súboja jeden z dvojice trénerov SR 20 Stanislav Kolpak.

„Doma sme jednoznačne herne prepadli. V Bratislave naša hra vyzerala už celkom inak. Podstatne lepšie, hoci nám viacerí hráči chýbali. V šiestej minúte sme viedli 4:2 a celý prvý polčas to bola ozaj vyrovnaná partia. Chlapci dobre bránili, ale žiaľ, brankári nás nepodržali. V prvom polčase nemali iba dva, v druhom šesť úspešných zásahov. Nuž a s takou úspešnosťou sme veru veľkú šancu na úspech nemali. Darmo, M. Vernarský, ktorý odchytal už viacero zápasov v A mužstve Tatrana, nám v Bratislave citeľne chýbal.“

V nedeľu o 16. h proti Považanom

V nedeľu 20. októbra o 16. hodine začne v Tatran handball arene zápas 8. kola slovenskej extraligy SR 20 – MŠK Považská Bystrica.

„Náš tím si na extraligu mužov stále zvyká. Aj na nahustenejší zápasový program. Títo chlapci hrávajú aj dorasteneckú ligu, ako slovenská „dvadsiatka“ extraligu. Takže zavše na nich doľahne aj únava. V každom zápase sa však usilujeme hrať čo najkvalitnejšie, docieliť čo najlepší výsledok. O to sa pokúsime aj v nedeľu v zápase s Považanmi. Aj napriek tomu, že i tento súper disponuje podstatne skúsenejším hráčskym kádrom. Škoda len, že ani v tomto dueli nemôžeme rátať so spomenutou maródujúcou bratskou dvojicou,“ povzdychol si S. Kolpak.

„Na druhej strane rátame s tým, že medzi žrde sa opäť postaví M. Vernarský.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.