Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Verkič podpísal Tatranu do roku 2015

Svetislav Verkič v akcii. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 18. mar 2012 o 12:37

Hádzanársky Tatran Prešov predĺžil zmluvu so srbským brankárom Svetislavom Verkičom.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

PREŠOV. Na výkony Tatrana Prešov predovšetkým upriamujú pozornosť jeho fanúšikovia. Je to pochopiteľné. Avšak aj v zákulisí prešovskej hádzanej sa dejú zaujímavé veci.

Do skončenia ročníka 2011/2012 je síce ešte dosť ďaleko, no v prešovskom hádzanárskom tábore myslia vždy dopredu. Týka sa to aj hráčskeho kádra na ďalšiu sezónu.

Aktuálnou novinkou v Tatrane Prešov je, že klub si na ďalšie obdobie upísal brankára Svetislava Verkiča.

„Srbského rodáka, ktorý pred príchodom do Tatrana tri roky pôsobil v portugalskej Madeire, sme angažovali v októbri minulého roka. Po tragickom skone Ferka Boháča sme museli konať. So Sveťom Verkičom sme sa dohodli na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny,“ pripomenul majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

„Avšak s dodatkom, že v priebehu jarnej časti tohto ročníka sa k zmluve vrátime. Ak obe strany prejavia spokojnosť a záujem pokračovať v spolupráci, nič by nemalo brániť predĺženiu kontraktu na ďalšie obdobie.“

Dobrý krok, správna voľba

V strede týždňa nabrali udalosti v tomto prípade na obrátkach. Miloslav Chmeliar a Svetislav Verkič dospeli k ďalšej dohode.

„Nejaké debaty sme mali spolu už skôr. Ku konkrétnym rokovaniam ohľadom prípadného pokračovania Verkičovho kontraktu v Tatrane sme ale sadli za rokovací stôl pred pár dňami. Dospeli sme k vzájomnej dohode na podmienkach predĺženia profesionálnej hráčskej zmluvy medzi Tatranom Prešov a brankárom Svetislavom Verkičom o ďalšie tri sezóny. Zmluvný kontrakt sme uzavreli na dobu do 30. júna 2015,“ dal oficiálne na známosť M. Chmeliar.

„Nazdávam sa, že sme urobili dobrý rok, že voľba padla na dobrého brankára. Pokiaľ sa mu bude dariť v prešovských farbách tak ako doteraz, myslím, že spokojnosť bude obojstranná. Je dobré mať dvoch kvalitných brankárov. Jakub Krupa donedávna nemal adekvátnu konkurenciu, i preto boli jeho výkony dosť kolísavé. Konkurenčný tlak zvyčajne výkonom prospieva.“

O ďalších kontraktoch neskôr

Tatran Prešov má teda stabilizovanú dvojicu skúsených brankárov. Za nimi sú ale i mladší kolegovia. Či už Pavol Niroda, alebo v nedeľu v seniorskom drese proti Topoľčanom debutujúci Matej Vernarský z prešovského dorastu. Sú tu však aj hráči, ktorým kontrakty po sezóne skončia.

„Pravdou je, že v kádri máme aj hráčov, ktorým profesionálne zmluvy u nás v lete vypršia. Sú však aj hráči, s ktorými sme už zmluvy predĺžili v predošlých mesiacoch,“ pripomenul majiteľ klubu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.