Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Venus Williamsová sa ťažko vyrovnáva s neúčasťou jej sestry Sereny

TASR|12. aug 2004 o 18:40

Atény 12. augusta (TASR) - Americkej tenistke Venus Williamsovej bude na OH v Aténach veľmi chýbať jej mladšia sestra Serena, ktorá v stredu odriekla ...

Atény 12. augusta (TASR) - Americkej tenistke Venus Williamsovej bude na OH v Aténach veľmi chýbať jej mladšia sestra Serena, ktorá v stredu odriekla svoju účasť pre zranené koleno.

Venus sa pod Akropolou pokúsi obhájiť olympijské zlato vo dvojhre i triumf vo štvorhre, ktorý na OH 2000 v Sydney dosiahla práve so Serenou. V Aténach bude jej partnerkou v debli Chanda Rubinová. "Po osobnej stránke je to pre mňa veľmi ťažké. Pred štyrmi rokmi, keď som vyhrala zlato so Serenou, to bol neopísateľný pocit. Nestáva sa často, aby sa vám takýto úspech podaril s vlastnou sestrou, takže mi Serena v Aténach bude veľmi chýbať," povedala V.Williamsová, ktorej štvrkový žreb prisúdil do 1. kola dvojhry olympijského turnaja Maďarku Melindu Czinkovú.

Staršia z úspešného sesterského dua podľa vlastných slov ani raz nepochybovala o svojej účasti na olympiáde, a to aj napriek obavám z ohrozenia bezpečnosti a faktu, že týždeň po skončení aténskeho podujatia sa začína grandslamový turnaj U.S. Open. "Na U.S. Open môžete štartovať každý rok, na olympiáde však nie. Preto som tu. Vždy sa riadim inštintkom. Cítila som, že je dôležité reprezentovať svoju krajinu na olympiáde," dodala 24-ročná tenistka.

Súvisiace články