Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Venables spochybnil svoje zotrvanie na lavičke Leedsu

TASR|31. jan 2003 o 15:51

Leeds 31. januára (TASR) - Tréner anglického futbalového klubu Leeds United Terry Venables v piatok spochybnil svoje zotrvanie vo funkcii po predaní ...

Leeds 31. januára (TASR) - Tréner anglického futbalového klubu Leeds United Terry Venables v piatok spochybnil svoje zotrvanie vo funkcii po predaní obrancu Jonathana Woodgata do Newcastle United.

"Ja som nepovedal, že tu ostávam," povedal Venables na tlačovej konferencii sediac vedľa prezidenta klubu Petra Ridsdala. "Nechcem ale urobiť nejaké zbrklé rozhodnutie po tom, čo sa stalo včera. Nechcem už situáciu vyostrovať. Uistili ma však, že ak pôjde preč Robbie Fowler, Woodgate zostane," povedal ďalej Venables.

Leeds však po Fowlerovi, ktorý odišiel do Manchester City za 10 miliónov libier, predal aj Woodgata za 9 miliónov. Ridsdale podľa vlastných slov nechcel predať Woodgata, ale pre finančné problémy klubu tak spravil. "Za posledné dve sezóny sme stratili 30 miliónov libier pre neúčasť v Lige majstrov. Ako prezident musím robiť to, čo je dobré pre finančnú stabilitu klubu," povedal Ridsdale a dodal: "Jonathan Woodgate bol hráč, ktorého sme nechceli predať. Sme však obchodná spoločnosť a deväť miliónov je významná čiastka." Prezident taktiež pripustil, že chyby sa mohli stať v minulosti. "Snívali sme pekný sen a len správnymi rozhodnutiami musíme tento sen pretvoriť do budúcnosti," zakončil Ridsdale.

Súvisiace články