Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Veľký Šariš trpel na nedostatky v obrane

Hodnotenie sezóny. Tridsať kôl má V. Šariš za sebou. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 26. jún 2012 o 22:00

Veľkošarišania skončili v uplynulom ročníku futbalových Majstrovstiev regiónu VsFZ až na predposlednom, 15. mieste.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Tridsať súťažných kôl Majstrovstiev regiónu VsFZ máme za sebou. Ako to už býva, hlavným kritériom spokojnosti, resp. nespokojnosti, býva poradie v tabuľke, keďže to určuje ďalší osud mužstiev pre nasledujúcu sezónu.

Z tohto hľadiska neradostný pohľad sa naskytol činovníkom a priaznivcom futbalu vo Veľkom Šariši, pretože tamojší FC Pivovar Šariš obsadil v nedávno skončenom ročníku až predposledné, 15. miesto. O príčinách a pocitoch sme sa pozhovárali s trénerom pivovarníkov, Mariánom Prusákom.

„Príčinu tohto nelichotivého postavenia vidím v každoročnej, výraznej obmene kádra, najmä mladí hráči prichádzajú a odchádzajú, pričom nie všetci, ktorí k nám prídu z mládežníckych kategórií, sú ihneď pripravení naskočiť do seniorskej súťaže,“ týmito slovami začal svoje hodnotenie M. Prusák.

Po takej sezóne, akú má mužstvo za sebou, je zrejme ľahšie hľadať negatíva, ako pozitíva. Ako to videl tréner?

„Nespokojný som bol s defenzívou celého mužstva, to bol náš najväčší problém, ktorý sa s nami vliekol počas celej sezóny.“

Jeho slová potvrdzujú aj štatistiky. Mužstvo inkasovalo najviac gólov v súťaži, celkovo až 87, pričom priemerný počet inkasovaných gólov v zápase vyzerá všelijako, len nie lichotivo - 2,9 získaného gólu na zápas, vonku dokonca až 3,6!

Veľký Šariš získal na jeseň len 10 bodov, už to bol veľavravný fakt. Napriek tomu sme po rozhovoroch s predstaviteľmi klubu počas zimnej prestávky mali pocit, že do jarnej časti vstupuje mužstvo odhodlane, s cieľom pobiť sa ešte o záchranu.

Prvých šesť jarných kôl tomu sčasti napovedalo, pivovarníci získali 6 bodov (1 víťazstvo, 3 remízy, 2 prehry). Potom ale už nasledovala len séria siedmich prehier v rade. Kde a prečo sa to definitívne zlomilo?

„Veľký deficit bodov po jesennej časti zanechal na psychike hráčov velké stopy. V 22. a 23. kole sme hrali dva zápasy za sebou doma, po víťazstve s N. Hrušovom sme len remizovali s Giraltovcami. Mužstvo sa už psychicky nepozbieralo a súťaž sme len čestne dohrávali.“

Napriek týmto neradostným konštatovaním, s čím a kým panovala pod Šarišským hradom spokojnosť?

„Spokojný som bol s ofenzívnym poňatím hry, hlavne na súperových ihriskách. Pokiaľ ide o konkrétny menoslov z hráčskeho kádra, spoľahnúť som sa mohol na Chovana, Kizáka, Štofka, Sedláka a Jačišina. Príjemne ma prekvapil a hrou uspokojil najmä Kizák a Dlugoš.“

Futbalový život bude, po krátkej prestávke, opäť pokračovať v rýchlom slede ďalej. Čo teda s futbalom vo V. Šariši?

„S tréningom opätovne začíname začiatkom júla, ale v tejto chvíli ešte neviem posúdiť, v akom zložení a v akej súťaži nastúpime v novom ročníku.“

S Mariánom Prusákom na lavičke? „Túto záležitosť by sme s vedením klubu mali vyriešiť do konca týždňa,“ uzavrel pohľadom na prípadné zotrvanie v doterajšej funkcii svoje hodnotenie tento 47-ročný kormidelník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.