Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Veľký obrat stačil Popradčanom len na bod

ilustračné (Autor: TASR)
TASR|Publikované 16. nov 2016 o 19:46

Hokejisti spod Tatier prehrali v 20. kole Tipsport ligy v Martine 4:5 po predĺžení.

MARTIN. Hokejisti HK Poprad prehrali v 20. kole Tipsport ligy na ľade Martina 4:5 po predĺžení.

Zápas mal divoký priebeh, Poprad prehrával v 27. minúte už 0:4, ale napokon tri sekundy pred koncom tretej tretiny vyrovnával Branislav Rapáč na 4:4.

Rozhodnutie však prišlo v prospech domácich po 90 sekundách predĺženia, keď víťazný gól Martina vsietil fínsky legionár Pulli.

Prvé dejstvo jasne pre Martin

Súboj siedmeho s desiatym začali lepšie martinskí hokejisti, ktorí nastúpili útočne naladení a už v 2. minúte ohrozili Pajpachovu bránku Vargom. V 5. minúte prekvapil Tabaček z uhla brankára hostí a otvoril skóre.

Gól mužstvo povzbudil a v ďalších minútach sa podtatranci aj so šťastím ubránili, najmä pri vylúčení Bondru. Domáci zatlačili hostí do hlbokej defenzívy a po strelách Korostina a Tabačka zvonili žrde na popradskej bránke.

Druhú presilovku už Martin využil a vylúčenie Troligu potrestal Varga. Hralo sa dlho len na popradskú bránku, hostia vystrelili prvýkrát na Corbeila až v 18. minúte.

Potom sa aj zverenci Ozimáka dostali do streleckých príležitostí, ale prvé dejstvo sa zaslúžene skončilo dvojgólovým vedením domácich.

Uterák nehádzali

Aj úvod druhého dejstva patril Martinu. V 22. minúte ešte dobre zasiahol Pajpach po strele Vargu, ale o minútu neskôr bol bezmocný po umiestnenej strele Brňáka, keď Martin za 43 sekúnd využil výhodu o jedného hráča.

V 27. minúte sa hokejisti MHC tešili už štvrtýkrát. V neprehľadnej situácii bol úspešný Koyš, gól potvrdil až videorozhodca.

Potom sa k slovu dostali aj hostia a Lapšanský za 11 sekúnd potrestal vylúčenie Surovku. Vzápätí sa vyznamenal Corbeil pri šanci Ježeka.

Gól postavil hostí na nohy a zrazu ich bol plný ľad. V polovici stretnutia bol rozdiel skóre len dvojgólový, keď druhý
zásah hostí strelil Zagrapan.

Nápor hostí zastavil až oddychový čas domáceho trénera Paukovčeka. Potom sa hralo hore-dole, ale bez gólového vyjadrenia.

Rapáč vyrovnal, Pulli rozhodol

Gólové hody pokračovali aj v tretej tretine. V 47. minúte pri signalizovanom vylúčení martinského hráča pridal tretí gól Popradu Troliga.

Domáci si z jasného zápasu spravili riadny "nervák". V 54. minúte mohol vyrovnať Ježek, ale v nájazde stroskotal na martinskom brankárovi.

V 55. minúte sa na druhej strane nepresadil v úniku ani Galamboš. V 57. minúte mohol definitívne rozhodnúť Varga, no jeho strela opečiatkovala žrď Pajpachovej bránky.

Potom mali hostia výhodu presilovky, 74 sekúnd pred koncom odvolali brankára a tri sekundy pred sirénou vyrovnal Rapáč.

V predĺžení trafil Galamboš len do žrde, no pri hre 4 na 3 rozhodol Pulli.

Hlasy po zápase

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Do stavu 4:0 sme hrali to, čo sme si povedali v kabíne. Vtedy sme nepochopiteľne poľavili. Zlomový bol prvý gól hostí. Súper zmenil taktiku, utváral na nás tlak a niektorí hráči sa s tým nevedeli vyrovnať. Poprad vyrovnal tri sekundy pred koncom a tak ma teší aspoň to, že sme v nadstavenom čase skórovali a získali sme dva body."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Chcem zagratulovať Martinu k víťazstvu v predĺžení. Asi si ten bod navyše zaslúžil, pretože nastrelil štyrikrát žrď našej bránky. Pre vývoj zápasu bol dôležitý prvý gól Martina, pri ktorom to Tabaček výborne trafil a náš brankár zaváhal. To dostalo domácich na koňa, hrali veľmi dobre a viedli o štyri góly. Cením si, že za stavu 0:4 sme zápas takmer dokázali otočiť. Nemôžem byť celkom spokojný, ale pre nás je každý bod zlatý."

Štatistika

MHC Martin - HK Poprad 5:4 pp (2:0, 2:2, 0:2 - 1:0)

Góly: 5. Tabaček (Korostin, Heizer), 13. Varga (Galamboš,Koyš), 23. Brňák (Galamboš, Varga), 27. Koyš (Korostin), 62. Pulli (Salija) - 29. Lapšanský (Zagrapan, Henderson), 31. Zagrapan (Henderson, Brejčák), 48. Troliga (Lapšanský), 60. Rapač.

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0,rozhodovali: Majling, Jura - M. Kollár, Korba, 1 550 divákov.

Martin: Corbeil - M. Dvořák, J. Tabaček, Brňák, Salija, Pulli, Michalčin, M. Leško, Pacalaj - P. Koyš, Heizer, Korostin - Surovka, Galamboš, R. Varga - Kadura, Murček, Pokrivčák - Jurášek, Dokšin, Rusina.

Poprad: Šúrek - Lubor Pokovič, Š. Fabian, Bagin, J. Brejčák, Ježek, Kurali, Krempaský, J. Müller - Kroták, Mlynarovič, Abramov - Lapšanský, Zagrapan, Henderson - B. Rapáč, Troliga, D. Bondra - Semorád, Lichanec, Štrauch.