Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Veľký Horeš zbrojí, ulovil Capka

Obrovský úlovok. Veľký Horeš posilnil aj Jaroslav Capko (č. 4) z Trebišova. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 18. feb 2015 o 23:00

Ambicióznemu Družstevníku Veľký Horeš sa počas zimnej prestávky podarilo výrazne posilniť mužstvo.

Ambicióznemu Družstevníku Veľký Horeš, ktorému po jesennej časti štvrtej futbalovej ligy skupiny Juh patrí druhá priečka, sa počas zimnej prestávky podarilo výrazne posilniť mužstvo.

VEĽKÝ HOREŠ. Do tímu z juhu Zemplína pribudli viacerí skúsení futbalisti, ktorí chcú naplniť jarný cieľ – vybojovať postup do vyššej súťaže.

Zvýšila sa konkurencia

Funkcionárom Družstevníka sa podarilo do mužstva pritiahnuť päticu hráčov, ktorí sú zárukou kvality, veď všetci majú skúsenosti aj s druhou najvyššou súťažou.

Najväčším úlovkom je bývalý dlhoročný kapitán Trebišova a výborný tvorca hry Jaroslav Capko, ďalšími posilami sú kmeňoví hráči Michaloviec Peter Jakubčo a Marek Mihok (naposledy však pôsobili v Humennom), Miloš Adam z MFK Košice (v jeseni bol vo Veľkých Kapušanoch) a Ján Kotľár zo Sečoviec (uplynulý polrok strávil v Rimavskej Sobote).

„Posilnili sme sa, aby sa zvýšila konkurencia v tíme. Hráči sa začali viac snažiť, vidieť väčšiu disciplínu a poriadok. Káder je už takmer uzavretý, v hre je ešte príchod obrancu Petra Vaška, ktorý je hráčom Trebišova, ale naposledy hrával v Lehniciach a predtým v Šamoríne. Trénuje s nami a ukazuje sa v dobrom svetle,“ prezradil prezident klubu Alexander Brezina, ktorý dodal, že káder opustili Miroslav Fedor, Marek Ujhazi, Peter Doboš, Štefan Horňák a Tomáš Illeš.

Porazili aj Lokomotívu

Vo Veľkom Horeši bude aj na jar pokračovať brankár Patrik Babiák. Už prípravné duely naznačili, že mužstvo okolo Sninského, Zehera či Capka má veľkú silu.

„Doteraz sme odohrali sedem súbojov, v ktorých sme zaznamenali len jednu prehru, s michalovským starším dorastom. Porazili sme Sninu, Vranov nad Topľou, Dlhé Klčovo, Lokomotívu Košice, starších dorastencov MFK Košice a naposledy Pušovce,“ hovoril šéf Družstevníka Veľký Horeš.

V sobotu sa stretnú s Čičarovcami. „V kádri máme 16 hráčov, majú vytvorené veľmi dobré podmienky, radi by sme v jarnej časti potrápili vedúcu Šacu a postúpili do tretej ligy,“ uzavrel A. Brezina.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.