Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Veľké víťazstvo na úvod

Sportnet|Publikované 7. jan 2009 o 23:00

Príliš veľa času na oddychovanie extraligoví basketbalisti nemali. Už v štvrtý deň nového roka odohrali ďalšie kolo. Pre Novovešťanov bol duel so

susedom z Popradu nesmierne dôležitý.

SP. NOVÁ VES. Len jediné mužstvo v základnej časti vie zaplniť spišskonovoveskú športovú halu - Chemosvit Poprad.

Víťazstvo za bojovnosť

Z pohľadu domácich nakoniec všetko dobre dopadlo. Z pohľadu konečného skóre 72:60 to vyzeralo na hladké víťazstvo, no zďaleka to tak nebolo. Popradčania dokázali otočiť skóre a poriadne zdramatizovali veľké derby. Posledná štvrtina však patrila opäť domácim a vrcholom všetkého bol exhibičný záverečný kôš Lozančiča.

"Je to veľké víťazstvo. Hlavne, zvíťazili sme spôsobom, akým sme zdolávali súperov aj v minulosti - hráči sa nevzdávali počas celého zápasu. Prekonali viacero kríz, hlavne v priebehu tretej štvrtiny. V poslednej desaťminútovke ich naštartovali skúsení hráči ako Mišinský, Madaj, Nuber, Avalič. Družstvo, aj keď nepodalo nejaký oslnivý výkon, ale veľkou bojovnosťou dotiahlo stretnutie do víťazného konca. Konečné skóre je zároveň aj najvyššie počas celého duelu," povedal po stretnutí predseda BK Spišská Nová Ves Jozef Gonda.

Obavy

Práve po vianočných sviatkoch čakali na Novovešťanov najťažšie zápasy. Postup medzi najlepšiu šestku bol pred susedským derby reálny, ale ostatní súperi veľmi zdatní.

"Boli určité obavy. Mali sme menšie zdravotné problémy. Medzi tým boli vianočné sviatky. Snažili sme sa s hráčmi udržiavať kontakt, aby dodržali individuálny tréningový plán. Hráči však boli ochotní prísť aj na tréningy a mali sme natrénované, čo sa odzrkadlilo aj v súboji s Popradom," povedal šéf klubu a už sa jeho pozornosť venovala nasledujúcemu stretnutiu.

"V Pezinku sme vždy odohrali dobré stretnutia. Vzhľadom na to, že poznáme metodiku trénera Milana Černického, máme naštudovaných hráčov Pezinka, môžeme tam len prekvapiť. Radi by sme tam uspeli," skonštatoval J. Gonda.

Pevné zdravie

Z nového roka ubehlo len zopár dní. Aké je želanie šéfa basketbalu v Spišskej Novej Vsi?

"Ešte si nepamätám takú sezónu, v ktorej nás tak od začiatku sužovali zranenia. Moje basketbalové želanie je, aby sme sa v tých dôležitých stretnutiach vyhli zraneniam. Aby dostali príležitosť mladí, nech vidieť, že novoveská basketbalová liaheň nie je len o tom, že víťazíme v juniorských a kedetských kategóriách, ale dokážeme ich zapojiť do kádra seniorov. Všetkým priaznivcom nášho klubu, funkcionárom, hráčom a trénerom želám v roku 2009 všetko najlepšie a už to spomínané - pevné zdravie," zablahoželal do nového roka predseda BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Jozef Gonda.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.