Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Veľké Revištia začali ukrajovať z letnej prípravy

Je na odchode. Peter Kokočák (v strede) chce hrať vo vyššej súťaži. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 7. júl 2015 o 22:00

Trénerskú taktovku prebral Ukrajinec Babič, niekoľko hráčov odišlo, niekoľko prišlo.VEĽKÉ REVIŠTIA. Necelý týždeň sú už v príprave treťoligoví futbalisti Veľkých Revíšť, ktorí v najvyššej regionálnej súťaži v uplynulej sezóne obsadili ôsmu priečku.

Tréningový proces má pod palcom ukrajinský kormidelník Róbert Babič, ktorý ešte donedávna figuroval v realizačnom tíme TJ ako asistent trénera, ale po odchode Norberta Belána sa stal hlavným koučom mužstva.

Bréda na Liptove

Celok Veľkých Revíšť odštartoval prípravu vo štvrtok 2. júla, takže bude trvať presne mesiac, lebo prvú augustovú nedeľu odohrá prvý majstrovský zápas nového ročníka na ihrisku nováčika z Krásnej (bývalý tím Šace).

Mužstvo trénuje v domácich podmienkach a v porovnaní s jarnou časťou v pozmenenom zložení.

„Milošovi Brédovi sa skončilo hosťovanie z Michaloviec a pripravuje sa s Liptovským Mikulášom, neviem, kam odišiel Peter Kokočák, ale avizoval, že má záujem hrať vyššiu súťaž a Jaroslav Tokár zamieri pravdepodobne do Sobraniec. Skončil u nás aj Ukrajinec Sergii Lendiel a v kádri nezostane asi ani jeho krajan Oleksandr Pakosh,“ informoval nás o odchodoch tajomník zemplínskeho klubu Zdeno Hudák.

Doplnil, že z jarného kádra ešte môžu niektorí hráči mužstvo opustiť.

Prídu štyria Ukrajinci

Spomedzi novicov sa pod Babičovým vedením pripravuje kvarteto kmeňových hráčov Michaloviec - Michal Lechman (naposledy bol v Trebišove), Tomáš Ilinjo, Marián Mindžák (obaja starší dorast MFK Zemplín) a Miroslav Paulovčák, ktorý sa vracia po polročnej pauze.

„Mali by prísť aj štyria Ukrajinci do každej formácie – brankár, stopér, záložník a útočník. Momentálne máme v príprave 21 hráčov, do súťaže počítame maximálne s osemnástimi. V hre je aj spolupráca s jedným druholigovým klubom, odkiaľ by k nám mohli chodiť hráči na striedavý štart,“ uviedol Hudák.

Prvý prípravný zápas odohrajú Veľké Revištia dnes o 18. hodine so Sobrancami, v nedeľu ich čaká duel s Boršou, na budúci týždeň tréningový súboj s Vyšnými Remetami, 19. júla ich doma preverí Cejkov a týždeň pred štartom súťaže odohrajú generálku so Sobrancami.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.