Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Veľké Revištia prišli s Plavnicou o domácu neporaziteľnosť

Otvárací gól stretnutia. J. Dargaj práve prekonal brankára Plavnice. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 21. okt 2013 o 22:00

Aj keď nad lídrom súťaže z Plavnice viedli po Dargajovom góle, napokon zostali s prázdnymi rukami.VEĽKÉ REVIŠTIA. Šláger 13. kola štvrtej ligy skupiny Východ sa v nedeľu hral na ihrisku Veľkých Revísť, kde domáci privítali ambiciózneho nováčika súťaže z Plavnice, ktorému patrí prvá priečka tabuľky.

Diváci videli kvalitné stretnutie a viac šťastia v ňom mali hostia, ktorí napokon zvíťazili 2:1, keď museli otáčať nepriaznivé skóre. Pre domáci tím to bola prvá strata bodov v domácom prostredí.

Rýchle vyrovnanie

Na korenie futbalu v podobe gólov si museli fanúšikovia počkať vyše hodinu. Ako prvý skóroval hráč TJ Veľké Revištia Dargaj, ktorý sa hlavou presadil po Adamovom priamom kope. Dlho sa však domáci z vedenia netešili, pretože nováčik vyrovnal už o päť minút neskôr z penalty, ktorá vyvolala poriadnu búrku nevôle na domácej lavičke.

„Či bola alebo nie, to nech povie rozhodca. Ale predtým sme urobili niekoľko chýb, ktoré sa nakopili na seba a vyvrcholilo to práve pokutovým kopom. Ak by sme vedenie udržali dlhšie, určite by aj ten výsledok bol iný. V závere sme dostali druhý gól, preto sa musíme zmieriť s krutou prehrou,“ povedal po stretnutí autor otváracieho gólu Jaroslav Dargaj.

Ten na margo „gólovej“ štandardky, keď Adamov priamy kop vrátil pred bránu hlavou Viňanský a odtiaľ skóroval, uviedol: „Dali sme už druhý takýto gól v sezóne, ale nie je to nič nacvičené. Je to kombinácia, ktorá stále funguje.“

Už nemajú čistý štít

Plavničania ukázali aj na Zemplíne, že majú kvalitný tím, ktorý dokáže zdolať každého súpera v súťaži.

„Čakal som, že sa im ako nováčikovi takto bude dariť, pretože skoro všetci ich hráči už okúsili vyššiu súťaž, majú niečo odohraté a vedia hrať futbal. Tak ako oni, aj my sme sa snažili hrať kombinačne, ale proti bol nerovný terén. Nie nadarmo sú na prvom mieste tabuľky,“ hovoril 27-ročný stopér.

Na horúcej pôde vo Veľkých Revištiach sa nevyhráva každý deň, čo potvrdzuje aj fakt, že v tejto sezóne to bolo ich prvé zakopnutie pred vlastným obecenstvom.

„Prehra mrzí, už nemáme čistý štít. Stále sa lepšie hrá, keď sme bez prehry, viac si veríme. To však neznamená, že teraz si budeme veriť menej. Nálada v tíme určite neklesne, musíme sa však pozbierať a už v najbližšom zápase na ihrisku Svitu uspieť a získať stratené body späť,“ uzavrel J. Dargaj.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.