Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Veľké Revištia posilnili realizačný tím i hráčsky káder

Útočník Štefan Horňák. Do Veľkých Revíšť sa vrátil po roku a pol. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 25. feb 2015 o 23:00

Vo Veľkých Revištiach majú nového asistenta aj hráčov. Medzi tri žrde pribudol Bréda.VEĽKÉ REVIŠTIA. Už len niečo vyše dvoch týždňov zostáva do štartu jarnej časti najvyššej regionálnej súťaže a jej účastníci začínajú finišovať s prípravami.

Výnimkou nie je ani celok TJ Veľké Revištia, ktorý v zimnej prestávke obmenil káder a zmeny sa udiali aj v jeho realizačnom tíme.

Prišiel Ukrajinec Babič

V utorok sme v článku o štvrtoligových Sobranciach priniesli informáciu, že odchádzajúci tréner MFK Róbert Babič sa stal hlavným trénerom Veľkých Revíšť a ich doterajší lodivod Norbert Belán sa presunul na post kouča gólmanov.

Tajomník treťoligistu Zdenko Hudák nás poopravil.

„Hlavným trénerom zostáva Belán, ktorého hlavnou náplňou bude venovať sa brankárom. Ukrajinec Babič sa stal jeho asistentom a bude mať na starosti hernú stránku,“ uviedol veci na pravú mieru Z. Hudák.

Spolu s ukrajinským trénerom prišli do Veľkých Revíšť aj jeho traja krajania, ktorí tiež boli naposledy v neďalekých Sobranciach – Pavlo Orzhakhovskii, Sergii Lendiel a Iurii Shukal.

„Títo hráči by mali vyplniť dieru po odchode Srbov Dzenana Osmanoviča a Harisa Miraljemoviča a Senegalčana Goru Ndiayeho.“

Traja navrátilci

Okrem spomínaných legionárov opustili mužstvo zo Zemplína aj Miroslavovia Koscelník a Paulovčák, trénerom bude chýbať aj brankár Viktor Ónody.

„Má absolvovať operáciu menisku, takže náhradou za neho by mal byť Miloslav Bréda z Michaloviec, ktorý naposledy hájil farby Liptovského Mikuláša. Trénuje s nami aj Dominik Vohár z Humenného, ktorý bol u nás aj v jeseni, uvidíme, či sa dohodneme s jeho kmeňovým klubom,“ povedal Z. Hudák a doplnil, že preč sú aj dvaja Vranovčania Michal Turcovský a Ondrej Gdovin, ktorí boli v tíme na skusoch.

„Vrátili sa však Viktor Kostovčík, Štefan Horňák i Ján Smoľák. Káder stále formujeme, aktuálne je v ňom šestnásť hráčov, otázny je ešte Zdeno Marjov. Na to, že sme amatéri, tréningová dochádzka je celkom slušná.“

Treťoligista v príprave zatiaľ len víťazí, Cejkov zdolal 4:0, Vranov nad Topľou aj Sninu 2:1 a Trebišov 3:1. V sobotu hrá s Dlhým Klčovom, o týždeň v nedeľu má generálku v Sobranciach.

„Nemáme žiadne postupové ambície, chceme hrať futbal na úrovni a uhájiť deviate miesto, teda to, na ktorom momentálne figurujeme.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.