Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Veľké Revištia podľahli vedúcemu celku z Krásnej

Krásna si zo Zemplína odviezla všetky tri body. Vo Veľkých Revištiach zaslúžene triumfovala najtesnejším rozdielom 1:0. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 10. nov 2015 o 00:00

Tréner Róbert Babič uznal kvality súpera, od svojho mužstva však čakal viac.

VEĽKÉ REVIŠTIA. V záverečnom jesennom zápase prišli o domácu neporaziteľnosť. Futbalistom treťoligových Veľkých Revíšť zrušili stopercentnú bilanciu na vlastnom trávniku hráči vedúceho celku súťaže z Krásnej.

Ambiciózny nováčik najvyššej regionálnej súťaže zvíťazil na Zemplíne najtesnejším rozdielom 1:0, keď o ich triumfe rozhodol iba niekoľko sekúnd po prestávke útočník Matúš Lorinčák.

Ani táto porážka však neubrala z celkového jesenného optimizmu Veľkých Revíšť, ktoré prezimujú na výbornej piatej priečke.

Na lídra nemali

Celok z košickej mestskej časti potvrdil aj vo Veľkých Revištiach svoje kvality, počas celého zápasu mali navrch, boli futbalovejší a ich jednogólové víťazstvo je spravodlivé, čo potvrdil aj domáci kormidelník Róbert Babič.

„Proti nám stál nie jeden z najlepších mužstiev súťaže, ale najlepšie. Hrali sme už proti všetkým tímom, ale Krásna má najkvalitnejší. Má behavé, agresívnej mužstvo. Na náročnom teréne sme my boli nejakí ťažší, nevychádzalo nám to, čo v predchádzajúcich domácich stretnutiach. Na súpera sme nemali, ani na remízu, Krásna zvíťazila zaslúžene,“ skonštatoval po súboji s vedúcim tímom tretej ligy Babič.

Jeho zverenci siahli v nedeľu na dno svojich síl, dlho držali súpera na dištanc, zaváhali iba v jedinom prípade, a to hneď po zmene strán, keď neustrážili Lorinčáka, ktorý z hranice šestnástky prestrelil brankára Holienčina.

„Asi sme ešte boli v šatni, keď sme dostali gól,“ povzdychol si Babič.

Slabá ofenzíva

Ukrajinský lodivod, ktorý pred príchodom do TJ pôsobil v neďalekých Sobranciach, od svojho mužstva čakal viac.

„S naším výkonom som nebol spokojný. Chýbalo zakončenie, koncovka takmer neexistovala. Vpredu sme si nevypracovali žiadnu šancu, kazili sme ľahké prihrávky. Nešlo nám to, čo sme nacvičovali na tréningoch, lebo súper nám nič nedovolil,“ hovoril Babič.

Videl na svojich hráčoch väčší rešpekt pred lídrom tabuľky?

„Možno bol niekto nervóznejší ako v iných zápasoch, lebo my máme jedno z najmladších mužstiev súťaže. Viacerým chlapcom chýbajú skúseností. Keď dvaja-traja znervóznejú, tak potom sa to prenesie na celý tím.“

Veľké Revištia ani po záverečnom jesennom súboji ešte nebudú oddychovať, pretože vo štvrtok popoludní (o 16. hodine) ich čaká prípravné stretnutie na pôde prvoligových Michaloviec.

Súvisiace články