Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Veľké Revištia odštartovali s viacerými zmenami

Miroslav Paulovčák. V jari si už dres Veľkých Revíšť na seba neoblečie. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 21. jan 2015 o 23:00

Skončili Koscelník s Paulovčákom, preč sú aj legionári. Objavili sa dve staronové tváre.VEĽKÉ REVIŠTIA. Po zhruba dvojmesačnej prestávke sa do tréningového procesu vrátili futbalisti TJ Veľké Revištia, ktorým v tabuľke tretej ligy skupiny Východ patrí po jesennej časti deviata pozícia.

Zimnú prípravu odštartovali Zemplínčania v pondelok na ihrisku s umelou trávou v areáli jednej z michalovských základných škôl, kde budú ich tréningové jednotky v najbližších týždňoch prebiehať.

Začnú s Cejkovom

Treťoligista bude zarezávať štyrikrát do týždňa, postupne sa k tréningom pridajú aj zápasové previerky.

„Počas najbližšieho víkendu budú mať ešte chlapci voľno, ale od februára už prídu na rad aj prípravné súboje. Začneme s piatoligovým Cejkovom a postupne si ešte zmeriame sily s Vranovom nad Topľou, Sninou, Dlhým Klčovom a generálkou na súťaž bude duel so štvrtoligovými Sobrancami,“ prezradil nám kormidelník TJ Norbert Belán, ktorý dodal, že v štádiu riešenia sú ešte zápasy s Trebišovom či Veľkými Kapušanmi.

Spomínané súboje by malo mužstvo odohrať na michalovskej umelej tráve.

„V príprave sa zameriame hlavne na nabratie kondície, ale do tréningov zapájame aj rôzne činnosti s loptami,“ pokračoval 41-ročný rodák z Čiernej nad Tisou.

S vranovskou dvojicou

Do prípravy s Veľkými Revištiami sa už nezapojili piati hráči z jesenného kádra.

Z mužstva odišli po skončení hosťovaní dvaja Miroslavovia, Paulovčák a Koscelník, preč sú aj traja legionári – Senegalčan Gora Ndiaye a Srbi Dzenan Osmanovič a Haris Miraljemovič.

„Je možné, že sa tí Srbi ešte vrátia, ale to len v tom prípade, ak káder nedoplníme hráčmi z domácich zdrojov. Čo sa týka nových tvárí, tak pripravujú sa s nami dvaja kmeňoví hráči Vranova nad Topľou, stopér Ondrej Gdovin a stredný záložník Michal Turcovský, ktorí boli v jeseni na hosťovaní v Bystrom respektíve Dlhom Klčove. Druhý menovaný sa ukazuje v dobrom svetle, mohol by nahradiť Paulovčáka, ktorý odišiel študovať do Ostravy,“ uviedol N. Belán.

Do mužstva sa vrátil aj ofenzívny hráč Ján Smoľák a pripravuje sa s ním i skúsený Zdeno Marjov, ktorý skončil vo Veľkých Kapušanoch. „Potrebujeme rozšíriť káder, treba nám nejakých hráčov do zálohy či stopéra,“ uzavrel lodivod tímu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.