Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Veľké jarné rudnianske prebudenie

Futbalová jar na Spiši. V Rudňanoch a Spišských Vlachoch sa v nedeľu budú niesť majstrovské zápasy v slávnostnej atmosfére. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 31. mar 2016 o 22:00

Prvé výsledkové sklamania s poslednými mužstvami tabuľky. Máme aj prvé odvolanie trénera.

SPIŠ. Nielen futbalový štart odvetnej časti súťažného ročníka 2015/2016 pripomína, že je tu konečne jar, ale nasvedčuje tomu aj počasie.

Na futbalovom Spiši sa už naplno hrá o majstrovské body a o väčšie resp. menšie senzácia nie je núdza.

Štvrtoligové rozmary

Dobrý vstup do jarnej časti mali futbalisti zo Spišského Podhradia v 4. lige Sever. Prvý jarný majstrák doma vyhrali, vonku v Šariši vyšli bodovo naprázdno, ale v nedeľu sa pod Spišským hradom bezgólový výsledok proti posledným Vysokým Tatrám neočakával. Reparát budú skladať Podhradčania vo víkendovom kole v Štrbe. Poriadne sa to roztočilo na jar v 4. lige Juh. Krompašania dvakrát zakopli a už to malo následky – odvolali trénera Rudolfa Pavlíka.

„Novým kormidelníkom bude Ľuboš Ontko,“ povedal predseda klubu František Jochman.

Meno Ľuboš Ontko na východe Slovenska netreba nikomu predstavovať. Nový tréner mal ťažkú premiéru, veď s Gečou prehrával doma už 0:2, aby aspoň v druhom polčase vyrovnal. To oveľa lepšie časy zažíva tréner Rudnian Pavol Kubus. Vyhral za sebou dva veľké spišské derby. Najprv doma tesne porazil V. Folkmar 1:0 a prekvapil víťazstvom 3:1 v Mária Hute.

„To všetko je príprava na nedeľu a aj taký darček nášmu starostovi. Dožíva sa 80 rokov a aj naše nedeľňajšie stretnutie so Sobrancami sa bude niesť v duchu osláv veľkého životného jubilea Miroslava Blišťana,“ prezradil vedúci mužstva OŠK Rudňany Peter Urich.

Poriadne rozcestovaní sú Vlašania. Na výlet do Borše spomínajú v dobrom, veď pohostinnosť domácich je už dlhodobo známa. Na cestu domov na Spiš im poslali aj kvalitné vínko, ale na prekvapenie vlašských fanúšikov všetky body ostali v Borši.

Hneď na to Spišské Vlachy v stredu merali cestu do Sobraniec, odkiaľ po bezgólovej remíze priviezli bod. V nedeľu ďalšia štvrtoligová slávnosť bude v Spišských Vlachoch, kde privítajú susedné Krompachy. Folkmarčania hostia Michaľany.

Piato a šiestoligové body

„Čo v zime nabeháš, na jar v majstráku dokonale využiješ!“ To je heslo viacerých trénerov.

V 5. podtatranskej lige mali veľmi kvalitnú prípravu Harichovčania. V prológu prvého jarného kola aj o desiatich ubehali Prakovčanov a doviezli si tri body. Ani vedúca dvojica Hrabušice a Spišské Belá v jarnej premiére nezaváhali a tak sa na čele vytvorila silná trojka.

A práve v sobotu Spišská Belá hostí Hrabušice. Na výsledok budú netrpezlivo čakať v Harichovciach, ktoré hostia v nedeľu Helcmanovce. Poriadne si boj o záchranu skomplikovali jarnou remízou s Levočou futbalisti Tepličky.

V nasledujúcom kole zverenci trénera Slejzáka to budú mať nesmierne ťažké vo Veľkej Lomnici. Levoča hostí Poprad B a po prvý raz na jar sa pôjde na futbal v Smižanoch, ktoré hostia Spišské Bystré.

Program 16. kola 6. ligy SOFZ: Spartak Bystrany – SNV B 10.30, Markušovce – Margecany 10.30, o 15.30: Odorín – Kluknava, Gelnica – Bystrany, Mníšek n/H – Chrasť n/H, V. Folkmar B – Jamník, Olcnava – Jaklovce.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.