Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Veľké derby môže rozdať tromfy aj pre play-off

Bude to boj. Alexander Grman (vľavo) verí v úspech ČH Hornets. (Autor: Judita Čermáková)
Marián Špacai|Publikované 2. mar 2012 o 00:00

Vodnopólové Košice sa zajtra rozdelia na dva tábory. V mestskom derby hrá totiž ČH Hornets proti Akademiku.

Vodnopólové Košice sa zajtra rozdelia na dva tábory. V mestskom derby hrá totiž ČH Hornets proti Akademiku a bude to mimoriadne dôležitý extraligový šláger, v ktorom sa dajú čakať emócie.

KOŠICE. Zajtrajšie derby sa v krytej plavárni začína o 17.45 hod. Dôležitosť duelu podčiarkuje fakt, že body zo vzájomných zápasov sa prenášajú aj do play-off.

V prvom súboji Akademik sršnov dokázal zbaviť kúzla neporaziteľnosti a ak sa mu to podarí znova, narobil by obhajcovi značné problémy. Tomu by hrozilo, že sa už v semifinále stretne s nebezpečnou Bratislavou, kým Akademiku by sa mohli ujsť predsa len oveľa príjemnejšie Nováky.

Osud to však môže zariadiť aj tak, že v semifinále dá dokopy oboch košických rivalov a v takom prípade budú mať body zo základnej časti tiež cenu zlata.

Grman: Musíme zabojovať

„Samozrejme, uvedomujeme si, že pôjde o veľmi dôležitý zápas a musíme v ňom zabojovať,“ vraví krídelník ČH Hornets Alexander Grman.

„Raz nás už porazili, máme im teda čo vracať. Na druhej strane, my sme ich zdolali v interlige a verím, že na ten zápas nadviažeme. Pred týždňom sme poľahky porazili Topoľčany, ale to bol len taký tréning a už sme sa sústreďovali na Akademik.“

Grman prišiel do tímu Hornets len pred sezónou a novácky odchovanec si Košice zatiaľ pochvaľuje. „Našiel som tu viacerých bývalých spoluhráčov a cítim sa tu veľmi dobre.“

Zaťovič: Ukázať srdce

Novácky pôvod má aj obranca KPŠ Akademik Košice-Staré mesto Juraj Zaťovič, ktorý má už tiež plnú hlavu myšlienok na zajtrajší ostrý súboj.

„Bude to ťažký zápas, moŽno najťažší v sezóne. Chceme ho však vyhrať, ale na to treba výkon, ktorý bude bojovný a kde ukážeme srdce. Musí byť cítiť, že výhru chceme viac ako Hornets. Iba vtedy môžeme pomýšľať na úspech.“ V Akademiku sa pred týždňom diali zaujímavé veci, keď tréner Veszelits bol presunutý do úlohy asistenta a hlavné slovo v realizačnom tíme prevzala žena - Talianka Cinzia Ragusová. „Ani to nebola nejaká veľká zmena. Ona totiž bola v úlohe asistentky s nami od začiatku sezóny. Vieme teda, čo chce, nie je tam nejaká veľká obmena,“ komentoval J. Zaťovič.

Ešte pred spomínaným šlágrom nastúpi v Košiciach o 16.15 hod. ŠKP proti Žiline.

Súvisiace články