Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Veľká škoda premárnenej šance na postup

Sportnet|Publikované 24. okt 2006 o 22:00

Michalovce - Dva góly delili hádzanárky Iuventy Michalovce od postupu do skupinovej fázy Ligy majstrov. V odvetnom stretnutí 2. predkola síce

zvíťazili na palubovke favorizovaného ruského tímu Dinamo Volgograd 24:23, ale po domácej prehre 31:33 čaká na zverenky trénera Dušana Daniša iba 3. kolo Pohára EHF. Do hlavnej súťaže LM postupuje zásluhou lepšieho skóre Dinamo (ak by sa súboj skončil 25:23 pre Michalovce i tak by postupovali Rusky zásluhou väčšieho počtu strelených gólov na palubovke súpera).

Blízkosť postupu môže Michalovčanky mrzieť o to viac, že slovenský ženský tím v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži ešte nikdy neštartoval. Iuventa sa k vytúženému prahu skupín Ligy majstrov dostala ešte bližšie ako vlani Slovan Duslo Šaľa, ktorej v dvojzápase so srbským Knjazom Miloš chýbali na postup tri góly. Len jediný gól chýbal v sezóne 1999/2000 Banskej Bystrici v dvojzápase s chorvátskou Podravkou Vegeta Koprivnica. "Ešte raz veľká škoda tejto premárnenej šance. Za výkon musím vyzdvihnúť celé družstvo, špeciálne spojku Petru Beňuškovú a pivotku Líviu Kalaninovu. Z pohľadu obrany zabrali všetky dievčatá, no v útoku nám chýbalo viac gólov Tóthovej a Školkovej, ktoré mali dosť neúspešnú streľbu. To isté platí aj o Dittelovej, ktorá síce nastúpila so sebazaprením a po antibiotikách, no v prvom zápase na Rusky platila a aj v odvete sa žiadalo z jej ruky zopárkrát skórovať. To sú detaily, ktoré rozhodovali. Na druhej strane, keby mi niekto pred zápasmi s ruským vicemajstrom povedal, že s ním budeme do posledných sekúnd odvety súperiť o postup, neveril by som mu," konštatoval kormidelník Iuventy Dušan Daniš.

Nového súpera Michalovčanky spoznali včera po žrebovaní vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie. Zaujímavé je, že mohli naraziť na súperov, s ktorými sa už v minulosti počas európskeho pohárového putovania stretli (holandský Van der Voort Quintus, španielska Estella a nórsky Nordstrand) alebo dokonca s protivníkom, s ktorým sa už v tejto pohárovej sezóne stretli (IK Sävehof). Napokon im včera prisúdili slovinský ZRK Mercator Tenzor Ptuj. Iuventa úvodný zápas odohrá 6.-7. 1. 2007 v Slovinsku, odveta je na program o týždeň v Michalovciach. "V koši boli prijateľní i menej príjemní súperi. Želal som si rakúsky Wiener Neustadt, holandský Van der Voort Quintus alebo aj Sävehof. O súperovi zo Slovinska neviem skoro nič, aj keď som v minulosti trénoval chorvátsku Pulu. Potrebujeme získať čo najviac informácií, pretože Ptuj je pre nás veľká neznáma," dodal na záver D. Daniš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.