Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Veľká cena Košíc zaujímavajšia aj českou účasťou

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Košice - V nedeľu sa Košiciach sa uskutočnil už 22. ročník medzinárodného turnaja v nohejbale trojíc mužov O pohár DPMK. Veľká cena Košíc bola

zároveň 3. podujatím série Grand Prix Slovakia. V konkurencii desiatich družstiev, rozdelených do dvoch päťčlenných skupín, obhajoval prvenstvo domáci A tím DPMK. Martin a Patrik Perunovci spolu s Jánom Chovanom boli úspešní, bez straty setu prešli nielen skupinou, ale celým turnajom.

V skupine sa DMPK A stretlo s Trebišovom, rumunským Ploiešti, Hlohovcom a Šacungom B. Svoje zápasy vyhralo zhodne 2:0 a postupovalo z 1. miesta. V druhej skupine bol Šacung A, DPMK B, ŠDaca A a Šaca B a Humenné, postupoval Šacung B a DPMK B.

V semifinále zdolalo DPMK A kolegov z DPMK B, teda Mariána Žigalu, Kičku a Brutovského po výsledku 2:0 (11:5, 11:7). "Béčko hralo celý deň dobre, postúpilo zo skupiny, vyhralo nakoniec zápas o treetie miesto, tréner bol spokojný i s nimi," hovorí Patrik Perun (na obr. vľavo).

V druhom semifinále sa takisto stretli oddieloví kolegovia, Šacung Praha A zdolal Šacung Praha B tesnejšie 2:1 (9:11, 11:5, 11:6). V zápase o 3. miesto, v zápase béčiek, vyhralo to košické a potvrdilo dobrú fazónu.

Vo finále zdolalo DPMK A Šacung Praha A 2:0 (14:12, 10:5) v zostave s Richardom Makarom (slovenským reprezentantom, ktorý pred dvoma rokmi hrával za Šacu), českými reprezentantami Davidom Perutkom (majstrom sveta v dvojiciach z MS 1994 v Košiciach) a Petrom Stejskalom. "Bol to určite najťažší zápas. Šacung nastúpil v zostave, v ktorej vyhral turnaj na Šacungu v tomto roku... V prvom sete sme prehrávali už 2:7, dokázali sme otočiť, pomohla nám i skvelá atmosféra, ktorú vytvárali výborní diváci. Prvý set sme nakoniec vyhrali, čo malo dosť veľký vplyv na výsledok celého zápasu. Predsa len, kto vyhral ten prvý set, bol na tom psychicky lepšie, čo sa odzkradlilo i na druhom sete, ktorý sme vyhrali," hovorí Patrik Perun, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča na turnaji medzi mužmi.

Ináč, vo finále fungovali taktické manévre. "Rišo Makara je vysoký hráč, veľa lôpt získava cez blok. Tak sme sa trošku prispôsobili. Jana Chovana sme dali na čiaru, aby Rišo mohol čo najmenej bodovať na bloku. Viac sme vsadili na to, že lopty nebude vytĺkať na bloku, ale sme mu ich vychytávali v poli. Mal obrovský problém..."

Hráč NK DPMK tak mohol byť spokojný. To však mohli byť i diváci, organizátori i zúčastnené tímy. "Turnaj mal veľmi dobrú úroveň, som spokojný. Dúfam, že v budúcnosti tu bude len viac a viac českých družstiev. Uvidíme. V každom prípade, tie, ktoré tu z Čiech došli teraz, zdvihli úroveň. Aj náš výkon. Vo finále by priemerný určite nestačil. Taký, aký stačí na našu ligu."

Spomínali sme, že Veľká cena Košíc bola zároveň 3. podujatím série Grand Prix Slovakia. "Pred turnajom sme boli štyria hráči s rovnakým počtom bodov. Jano Chovan, brat Martin, ja a Pišta Forrai. Tým, že sme vyhrali turnaj, zatiaľ čo Pišta Forrai hral za Šacu A, sme vyhrali Grand Prix my traja."

Dnes hráči NK DPMK, reprezentanti, teda tí, ktorí budú hrať na MS v maďarskom Szombathely (koniec novembra - začiatok decembra) oddychujú. Plánovaný tréning odpadol. "Už sa však začíname pripravovať na MS. Začíname tomu obetovať všetko, všetok náš čas. Najdôležitejšie bude zvoliť vhodnú taktiku. Niečo už máme v talóne, niečo, čo by mohlo platiť na českých chlapcov... Rozhodujúce bude, či zvolíme vhodnú taktiku. Tak, ako sa nám to podarilo v nedeľu, keď sme dodržali to, čo sme si dohodli."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.