Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Velebnému prekazili teroristi kemp NHL, poslali ho do tímu OHL

TASR|14. sep 2001 o 12:04

Toronto 14. septembra (TASR) - Mladý slovenský hokejista Ľubomír Velebný si po nováčikovskom turnaji v Kitcheneri vybojoval aj pozvanie do hlavného prípravného kempu Toronta Maple Leafs...

Toronto 14. septembra (TASR) - Mladý slovenský hokejista Ľubomír Velebný si po nováčikovskom turnaji v Kitcheneri vybojoval aj pozvanie do hlavného prípravného kempu Toronta Maple Leafs, dočasné prerušenie leteckej dopravy v Severnej Amerike však znemožnilo plány na kemp v St. Johnďs na Newfoundlande.

Vedenie javorových listov sa rozhodlo slovenského obrancu poskytnúť juniorskému tímu Ontario Hockey League London Knights. "Som rád, že sa nám ho podarilo získať," povedal o akvizícii výberu Toronta zo 7. kola vlaňajšieho draftu generálny manažér Knights Mark Hunter. "Chcem zatiaľ hrať za London. Severoamerický hokej je silovejší ako v Európe, no mne sa to páči. Dúfam, že OHL mi pomôže na mojej ceste k NHL," skonštatoval Velebný. Jeho nový tréner Lindsay Hofford o slovenskom zadákovi povedal: "Ľubo robí všetko preto, aby sa stal hráčom NHL."

Slovenský zväz ľadového hokeja zatiaľ povolil len 15-dňové pôsobenie 19-ročného Zvolenčana v službách rytierov a medzinárodný transfer ešte neschválil. V prvých piatich zápasoch sezóny Velebný London určite posilní a juniorský klub opätovne prostredníctvom Kanadskej hokejovej asociácie adresoval na SZĽH žiadosť o medzinárodný transfer.

br ph

Súvisiace články