Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Veľčania sa s “Kubašanmi” nemaznali

Rozhodli už do prestávky. Poprad-Veľká zdolala Spišské Bystré presvedčivo 4:0. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 30. máj 2012 o 00:00

V derby V. ligy Podtatranskej medzi Popradom-Veľkou a Spišským Bystrým sa zrodil jasný triumf domácich 4:0.

Mal to byť šláger kola, no napokon to bola jednoznačná záležitosť domácich. V derby V. ligy Podtatranskej medzi Popradom-Veľkou a Spišským Bystrým sa totiž zrodil jasný triumf domácich 4:0.

POPRAD-VEĽKÁ. A to pritom proti sebe nastúpili druhý a tretí celok tabuľky. Veľčania položili základ svojho triumfu už v prvom polčase, ktorý vyhrali rozdielom triedy 3:0.

Hostia síce po obrátke mali určitú snahu s pre nich nepriaznivým stavom ešte niečo urobiť, no to sa im nepodarilo.

Ich bodová strata na vedúce duo súťaže Hrabušice a Poprad-Veľkú narástla na sedem bodov a tri kolá pred koncom sa tak súboj o postup zúžil už iba na dve mužstvá.

“Toto derby nesplnilo nielen moje očakávania, ale určite ani fanúšikov. Zápas nemal atmosféru ani nasadenie. Z môjho pohľadu bolo toto stretnutie na úrovni nejakého prípravného zápasu. Z našej strany to určite nebolo dobré. V prvom polčase sa hráči sami dostali do kŕča a súper využil každé kopnutie na bránu na gól. Domáci predviedli vysokú efektivitu. Prejavila sa naša nemohúcnosť urobiť ešte niečo so zápasom,” uviedol tréner Spišského Bystrého Pavol Kubičko.

V dueli mu chýbali niekoľkí hráči základnej zostavy (Michna, Šproch, Oravec), no podľa neho to na ihrisku malo aj tak vyzerať celkom ináč.

“Za prehru a hru určite nemôžem viniť tých, ktorí nastúpili namiesto nich. Mužstvu však chýbal bojovný duch a chuť pobiť sa so súperom o lepší výsledok. Minulý týždeň to bol o tri úrovne lepší výkon. V tomto zápase som svojich hráčov nepoznával. Určite by to bol krajší súboj, keby sme v ňom boli domácim dôstojnejším súperom,” naznačil Kubičko.

Náboj sa rýchlo vytratil

Naopak, spokojnosť zavládla v radoch domácich, ktorým zápas jednoznačne vyšiel. “Sme spokojní s výsledkom i s predvedenou hrou. Som rád, že sme sa strelecky presadili a že efektivita bola ďaleko vyššia ako po minulé zápasy. V prvom polčase sme dali tri góly a v podstate rozhodli o výsledku. Do toho druhého sme mohli ísť s pokojnou hlavou a dohrať tento zápas s loptou na našich kopačkách a hrať pre divákov. Na druhej strane však chýbal náboj, lebo sme rýchlo dali góly a súper na to nereagoval. Hostia neprejavili snahu zápas otočiť alebo aspoň zdramatizovať. Súper prakticky vážnejšie neohrozil našu bránu,” povedal tréner Popradu-Veľkej Mikuláš Dvorožňák.

Súboj o postup medzi Veľčanmi a Hrabušicami bude zrejme napínavý až do posledného kola. Oba celky majú totiž tri kolá pred koncom rovnaký počet bodov.

“Po tomto zápase sa to zúžilo na dve mužstvá. Sme radi, že sme zabodovali naplno a udržali si krok s Hrabušicami. Uvidíme, čo prinesú posledné tri zápasy,” dodal Dvorožňák.

Súvisiace články