Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Veľa nechýbalo, aby sa kapitán M. Jantek zaslúžil o druhé vyrovnanie súpera

Sportnet|Publikované 26. okt 2003 o 23:00

Prešov - Na jednej strane rýchly gól v sieti Podbrezovej, na druhej o pár minút vyrovnanie po prvom zaváhaní prešovskej obrany. Prsty v ňom mal aj

súčasný najskúsenejší futbalista v zeleno - bielom Miroslav Jantek. Tatran sa ujal vedenia, no zase vyrovnanie viselo vo vzduchu. Vlastne na pravej žrdi Stefanovičovej brány. Tam totiž loptu poslal jeho spoluhráč Jantek v 35. minúte súboja. Aj táto jeho nevydarená hlavička len podčiarkovala nervozitu v prešovských zadných radoch. Čo ju spôsobilo, opýtali sme sa kapitána FC Tatran Prešov M. Janteka tesne po záverečnom hvizde duelu s Podbrezovou.

"Začali sme skvele, takže dôvod na nervozitu nemal byť. Lenže potom prišiel sporný moment. Pred vyrovnávajúcim gólom Pelegrina som čakal, že rozhodca odpíska hranie loptou za postrannou čiarou. Nestalo sa a vtedy som na okamih zaváhal. Neskoro zareagoval a loptu zle prihral. Do stredu našej šestnástky, kde som periférne videl spoluhráčov. Nebolo z moje strany dobré riešenie, lebo k lopte sa dostal Pelegrin a bolo zle... Takýto moment mnou, pravdupovediac, otriasol." Zle-nedobre to vyzeralo i po vašej, našťastie pre Tatran nevydarenej hlavičke, ktorá skončila na žrdi... "Viete, ako to zavše chodí. Keď sa nedarí, tak sa nedarí. Musím priznať, že prvý polčas zápasu s Podbrezovou bol asi najhorší, aký som v prešovskom drese odohral." Prešovčania ho nakoniec so šťastím prestáli a po prestávke to na ihrisku už vyzeralo celkom inak. "V kabíne nám tréneri povedali svoje. Aj my, hráči, medzi sebou a výsledkom bol už pokojnejší výkon v defenzíve. Nuž a po treťom góle bolo vlastne všetko jasné. Takto sa dalo potom aj na kiksy z úvodu sčasti zabudnúť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.