Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Veľa nechýbalo, aby ich zarezali

Sportnet|Publikované 24. sep 2007 o 22:00

ŠTEFAN KÚŠIK, stefan.kusikkorzar.skV tomto prvoligovom ročníku strelil prvý gól. Pre Martina Kováča i futbalistov MFK Košice B mal však veľkú cenu.

ŠTEFAN KÚŠIK, stefan.kusikkorzar.sk

V tomto prvoligovom ročníku strelil prvý gól. Pre Martina Kováča i futbalistov MFK Košice B mal však veľkú cenu. Znamenal totiž remízu na ihrisku v Šali.

KOŠICE. Kapitán rezervistov je typom obrancu, ktorý - ak sa naskytne príležitosť - dokáže ohroziť svätyňu súpera pohotovými hlavičkami.

Stiahli ho za dres

Hlavne pri štandardných situáciách sa zozadu presunie na hrot, kde neraz zatlčie loptu svojou hlavou ako kladivom. "Už pár minút predtým, ako som skóroval, som mal veľkú príležitosť. Domáci hráč ma ale stiahol za dres a lopta letela iba okolo šibenice. Bol to jasný faul, ale rozhodca sa bál zapískať penaltu." Čo mu nevyšlo vtedy, dokázal o čosi neskôr. Aby predišiel atakovaniu Šaľancov, nabehol si zo šestnástky do strapca futbalistov. Rohový kop zahral Gajdoš parádne, loptu mu posadil priamo na hlavu. V minulom ročníku sa Martin zopárkrát presadil a netrpezlivo čakal na to, kedy mu to vyjde v novej sezóne. "Tréner už aj spomínal, že po rohu treba dať nejaký gól..."

Takmer dokonalý obrat

Veľa nechýbalo, aby napokon béčkari ukoristili tri body. Zhodou okolností zase mal v tom prsty kapitán celku. "Mal som jeden dlhý odkop a Pačinda išiel sám od polovice ihriska. Len škoda, že to nevyšlo, inak to mohol byť dokonalý obrat. Za pár minút by sme ich nadobro zarezali." Ibaže od začiatku nehrali naši rovnako svedomito. Do prestávky veľa toho nevymysleli,a sympatickejší prístup predviedli až v druhom polčase. Nebyť perfektných zákrokov brankára Giertla, mohlo to s MFK B vyzerať všelijako. Keby bolo 0:2, ťažko by sa manko doháňalo "Cez prestávku sme dostali od trénera poriadne kvapky." Po zmene strán akoby vybehlo na ihrisko iné mužstvo, ktoré Šaľu nepustilo ani vlastnú polovicu. "Mali sme dobré kontry, len koncovka nevychádzala. To tak býva, že vtedy neskórujete ani do rána. Hovoril som si, že ak nedáme čoskoro gól, bude zle."

Derby magnetom

Po dvoch remízach je na rade výhra. Najbližšie hostia rezervisti lídra z Prešova, ktorý ešte neprehral. Príde o svoju korunu v Čermeli? "Je to kvalitný tím, ale ak ukážeme všetko, čo v nás je, verím, že ho potrápime. Máme na to, aby sme vyhrali," naznačil úspešný strelec, ktorý priznal, že poslední rivali a aj nastávajúci konkurent zo Šariša sú o niečom inom než predošlí. Počas pauzy Košičania dostali do tela veľa kondície a fyzicky sú nadupaní. Od plného zásobníka sa odvíja aj sebavedomie, lebo v Šali hostiteľov ubehali.