Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Vekičová o Kyrgiosovi: Som sklamaná, že sa niečo také môže prihodiť

Donna Vekičová má byť tenistkou, na ktorú vo svojom nevhodnom komentári Stanovi Wawrinkovi narážal Nick Kyrgios. Na snímke sa teší z trofeje za víťazstvo na turnaji v Kuala Lumpur. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 19. aug 2015 o 13:19

Svojmu súperovi Stanovi Wawrinkovi povedal, že krajan Thanasi Kokkinakis sa vyspal s jeho priateľkou. Podľa všetkého Nick Kyrgios narážal na mladú Chorvátku Donnu Vekičovú, s ktorou už niekoľko mesiacov Švajčiara spájajú.

TORONTO. Chorvátska tenistka Donna Vekičová sa nedobrovoľne ocitla v centre pozornosti pre poznámku prehodenú na zápase mužskej dvojhry medzi Nickom Kyrgiosom a Stanom Wawrinkom minulý týždeň na turnaji v Montreale.

Jej meno síce nezaznelo priamo, ale všetkým bolo jasné, koho mal austrálsky mladík na mysli, keď Wawrinkovi priamo na dvorci provokatívne oznámil, že ho priateľka podvádza s Thanasim Kokkinakisom.

"Kokkinakis sa vyspal s tvojou priateľkou. Prepáč, kamarát, že ti to takto hovorím," citovali viaceré svetové médiá extempore zo zápasového zákulisia.

Wawrinku už niekoľko mesiacov v súkromí spájajú s devätnásťročnou Vekičovou.

Nevhodný komentár Nicka Kyrgiosa.

"Nie je to jednoduché, ale snažím sa sústrediť na tenis a môj nasledujúci zápas. S Kyrgiosom som nehovorila. Som sklamaná, že sa v tenise môže niečo také prihodiť," uviedla Vekičová pre kanadské periodikum The Province.

"Verím, že sa to nebude opakovať, pretože to nepomáha imidžu nášho športu."

kyrgios_res.jpg

Nick Kyrgios je veľmi kontroverznou osobou. FOTO - TASR/AP.

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) potrestala Kyrgiosa za jeho slovný výpad voči Wawrinkovi pokutou desaťtisíc dolárov. Austrálčan sa na svojom facebookovom profile ospravedlnil.

"Moje slová sa zrodili v horúcom momente na kurte a sú neakceptovateľné vo viacerých smeroch. Preberám plnú zodpovednosť za to, čo som povedal. Veľmi ľutujem, čo sa stalo."

Kyrgiosova reakcia bezprostredne po zápase.

Vysvetlenie chcel od neho počuť aj Kokkinakis. "Ospravedlnil sa mi. Dal som mu jasne najavo, že si neželám, aby robil takéto veci. Ak má nejaký problém, mal by to riešiť v súkromí. Takto sa veci neriešia," citoval Kokkinakisa skysports.com.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články