Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vedúci celok tabuľky nedal šancu poslednému

Sportnet|Publikované 15. nov 2002 o 23:00

2:1 (1:0, 1:0, 0:1)Košice - V Košiciach videli diváci iba sotva priemerné stretnutie. Hostia toho v útočnej fáze veľa neukázali a domáci, ktorí

2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Košice - V Košiciach videli diváci iba sotva priemerné stretnutie. Hostia toho v útočnej fáze veľa neukázali a domáci, ktorí mali od začiatku viac z hry viacero príležitostí nezužitkovali. V prvej tretine dvakrát pohrozil Žilinčan Kazda a to bolo zo strany hostí všetko. V 7. min. dostal domáci Drotár výbornú krížnu prihrávku od Sabola a prestrelil brankára Kožucha. Na začiatku druhej časti v presilovke Kroták ešte neuspel, ale v 23. min. si Škovira položil gólmana Žiliny a nekompromisne zavesil. Ďalšie košické šance potom premárnili Kledrowetz a Kroták, ktorý sa prebil obranou hostí. Východniari mali aj výhodu presilovky piatich proti trom, ale veľa v nej nevymysleli. V záverečnej tretine zdramatizoval zápas gólom Žilinčan Straka. Keďže však Lažo onedlho puk do košickej bránky neprepasíroval, domáci sa tešili z plného bodového zisku.

Góly: 7. Drotár, 23. Škovira - 44. Straka. Pred 1900 divákmi rozhodovali J. Konco - M. Grečko, P. Grečko, vylúčení: 8:9, bez využitia, striedania: 21. Frühauf za P. Ščibrana - 41. Minčák za Hreusa. HC KOŠICE: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Troliga, K. Kováč - Gajdoš, Holečko, Kristián. ŠKP ŽILINA: Kožuch - Kusovský, Škorvánek, J. Lukáč, Horák, Pozník, Kramný - Šafárik, Beran, R. Rehák - Kazda, Hreus, Čacho - Lažo, Húževka, Gálik - Krejčí, Kompiš, Straka.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Nepodali sme optimálny výkon. Za stavu 2:0 sme nevyužili niekoľko šancí, inak by sme mohli stretnutie dohrávať pokojnejšie. Žilinčania potom začali hrať deštrukčne a tvrdo, niekedy až za hranicou únosnosti. Spokojní sme iba s troma bodmi."

Marián ŠPACAI

Dukla Trenčín - VTJ Sp. N. Ves

6:0 (0:0, 4:0, 2:0)

Trenčín - Sympatické od hostí bolo, že nastúpili so štyrmi útokmi a siedmimi juniormi. Herný prejav však bol od samého začiatku u domáceho družstva oveľa lepší a ohrozili Sopku v bránke hostí i v oslabenej hre, keď Hanzal nezužitkoval brejk. To isté sa stalo v 13. im i Zlochovi. Výraznú prevahu domácich zvýraznil i počet striel na bránku, keď Murín zasahoval dva razy a Sopko dvanásťkrát. Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhej tretine, keď štyri góly postupne dosiahli jednotlivé útočné formácie. V tretej tretine sa prakticky nič nezmenilo, domáci v nátlakovej hre nepoľavili a hostia neuspeli ani na začiatku tretiny v presilovej hre. V 16. s po jej ukončení skórovala Zlochom Dukla. Hosťom sa snaha nedala uprieť, ale do vrcholového hokeja majú ďaleko. Veľa šancí domácich zlikvidoval najlepší hráč hostí brankár Sopko. Tréner domácich od 43. min vynechal prvý útok a šiesty gól dosiahla Dukla 37 s pred ukončením hry. Obecenstvo sa dobre zabávalo.

Góly: 24. Barinka, 27. Koložváry, 31. Kukumberg, 33. Kóňa, 43. Zlocha, 60. Melichárek. Pred 4418 divákmi rozhodovali Jakubec - Krpelec, Valach, vylúčení: 8:7, navyše Zajac 10 min za napadnutie zozadu, Laštiak (oaja Spišská Nová Ves) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: 36. nastúpil Meszároš, 43. nastúpil Srnka, prestal hrať 1. útok Dukly - 30. nastúpil Baďo. DUKLA: Murín - Starosta, Sejejs, Heš, Janík, Gabriš, Galvas - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, M. Kováčik, Melicherík - Koložváry, Sivák, Kristín - Melichárek, Kóňa, Kmeč. VTJ: Sopko - Sadiki, Zajac, Hrubý, Žec, Turan, Bambúch - Mazúr, Filip, Mravec - Dian, Laštiak, Muranský - Sax, Kostelňák, Krausz - Hopkovič, Fábry, Galovič.

Vladimír Klinga (tréner Sp. N. Vsi): "Do Trenčína sme prišli s úmyslom hrať zo zabezpečenej obrany. Hoci chlapcom snahu uprieť nemôžem, momentálne na viac nemáme. Domáci boli jednoznačne lepší a zaslúžene zvíťazili."

Slovan Bratislava - ŠKP Poprad

4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Bratislava - Slovan po sérii víťazstiev bol v súboji s Popradom favoritom a túto úlohu začal plniť už v 11. min. Na trestnú lavicu za napadnutie zozadu si vyslúžil trest 5+DKZ Verčík a Vlk ju využil vo vedúci gól. To však bolo zo strany domácich všetko napriek tomu, že hra sa stále odvíjala pred popradskou bránkou. V 16. min nevyužili domáci ani 31-sekundové oslabenie hostí o dvoch hráčov. Aj v druhej tretine tvrdil Slovan muziku, jeho hráči sa však do vyložených gólových situácií nedostávali. Naopak, od 31. min prežívali horúce chvíle, keď až 4 minúty hrali oslabení o dvoch hráčov. Rovnakú výhodu ale v 36. minúte nevyužil ani Slovan, no v 38. min Hurtaj z presilovky 5:4 predsa len stanovil výsledok po dvoch tretinách na 2:0. V záverečnej tretine Slovan už len kontroloval priebeh zápasu a v jeho druhej polovici Pavličko s Halajom len zvýraznili jeho prevahu v tomto súboji.

Góly: 11. Vlk, 38. Hurtaj, 53. Pavličko, 59. Halaj. Pred 3472 divákmi rozhodovali: Lauff - M. Novák, Müllner, vylúčení: 8:8, navyše Verčík 5+DKZ za napadnutie zozadu, Kollár a Kolba (všetci Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedania: 41. Rusnák za Kolbu (Poprad). SLOVAN: Rybár - Pavlas, Šafařík, Vlk, Jendek, Seman, Javín, Mihálik, Sloboda - Rataj, Hurtaj, Junas - Hudec, Kapuš, Pavličko - Kuľha, Halaj, Macho - Fábry, Mrena, J. Sýkora. ŠKP: Klempa - M. Turan, Jurčo, Brumerčík, Koľba, R.Gavalier, M. Tomas - P. Segľa, Palovčík, R. Tomas - Hvila, Kollár, Verčík - Misál, Petričko, Paukovček - Jurinyi, Śtefanka, Valigura.

(TASR)

Zostávajúce výsledky

HK 36 Skalica - MHC Martin

3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 9. Čársky, 10. Hujsa, 39. Komínek. Pred 2050 divákmi J. Müller - Mészáros, Tvrdoň, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Lip. Mikuláš - HKm Zvolen

2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Góly: 28. M. Školiak, 42. R. Školiak - 4. Kolník, 5. Majeský, 20. Kowalczyk, 32. a 57. Weissmann. Pred 2120 div8kmi rozhodovali Marušin - Bednár, T. Orolín, vylúčení: 4:6, navyše R. Školiak 10 min za nešportové správanie (L. Mikuláš), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.