Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Vedúca trojica víťazne

Sportnet|Publikované 5. mar 2009 o 00:00

BRATISLAVA. Basketbalová extraliga žien pokračovala stretnutiami 24. kola nadstavbovej časti v skupine o 1.-6. miesto.Prešov - MB Košice 48:89

Prešov - MB Košice 48:89 (26:57)

Domáce podali nevýrazný výkon, Košičanky si už v prvej štvrtine vybudovali výrazný náskok. Hoci im v zápase chýbali niektoré opory a dokonca poslali na palubovku aj svoje juniorky, potvrdili, že na Slovensku nemajú konkurenciu a zaslúžene zvíťazili.

Najviac bodov: Stašová 10, Janková 8, Karavajevová a Maščeníkova po 6 - Lawlessová 23, Hricková 21, Čarnoká a Salkauskieneová po 11. TH: 14/10 - 25/15, fauly: 21 - 17, trojky: 2 - 6, rozhodovali: Hlinka, Donát, 200 divákov

Poprad - Ružomberok 54:80 (25:44)

V prvej štvrtine to bolo zo strany domáceho tímu slabé predstavenie. V polovici druhej štvrtiny prehrávali Popradčanky pred domácou kulisou už 15:35 a hostky si naďalej udržiavali 20-bodový rozdiel. Mizéria zo strany domáceho výberu pokračovala aj v druhom polčase. Zápas poznamenalo množstvo nepresností. V 28. min rozdiel v skóre narástol už na 30 bodov v prospech Ružomberka - 31:61. Tento náskok si Liptáčky udržiavali až do konca stretnutia a zaslúžene zvíťazili.

Najviac bodov: Matajová 12, Brezániová a Gandžalová po 11 - Grešnerová 15, Podešvová 13, Kupčíková 11

TH: 34/29 - 22/15, fauly: 19 - 29, trojky: 3 - 5, rozhodovali: Zubák, Luxová, 150 divákov

BSS Košice - Nitra 74:82 (40:43)

Hoci na konci 3. štvrtiny domáce basketbalistky vyrovnali dovtedy nepriaznivo vyvíjajúci sa zápas, na zvrat už v stretnutí nemali. V záverečnom dejstve si Nitrianky v 37. min vypracovali 15-bodový náskok (80:65) a zápas doviedli do víťazného konca.

Najviac bodov: Aubryová 20, Pindrochová 16, Razmaiteová 12 - Chlebovcová 17, Šujanová 15, Mračnová 13

TH: 14/11 - 18/10, fauly: 15 -11, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Pipíška, Sziibilla, 200 divákov

1. Maxima Broker222111948:120343

2. Ružomberok221841774:132340

3. Nitra221751601:136639

4. BSS Košice2210121492:152432

5. Poprad229131533:153831

6. Prešov225171332:175327