Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Vedúca trojica sa trápila

Sportnet|Publikované 7. apr 2009 o 00:00

V ostatnom 19. kole sa darilo lepšie domácim celkom, ktoré vyhrali päť stretnutí, pričom veľmi blízko k ďalšiemu bodu mal posledný celok Šaca-Brekov

v Spišskom Podhradí.

KOŠICE. Pod Spišským hradom dokonca vyhral polčas, ale v druhom už nedokázal odolať lavíne útokov a tlaku domácich, ktorí aj so šťastím si pripísali tri body, ktoré ich v tabuľke posunuli na štvrté miesto. Rozhodol o tom vlastný gól obrancu Dzureňa.

Líder dohrával s desiatimi

Vari najviac pozornosti sa sústredilo na súboje prvých troch celkov tabuľky. Líder cestoval do Sobraniec, druhý Bardejov hostil nevyspytateľné Vysoké Tatry a Lokomotíva hostila nováčika. Favorizované celky nezaváhali, ale ani jeden nemal cestu k trom bodom ľahkú. Moldava po remíze v Giraltovciach sa nevedela dostať do správneho tempa ani v Sobranciach, ktoré sa vypli k bojovnému výkonu a dlho držali favorita v napätí o výsledok. Líder dosiahol povinné víťazstvo, hoci od 51. minúty hral bez vylúčeného Majného. Z troch bodov po najtesnejšom víťazstve 1:0 sa tešil aj Bardejov. Vysoké Tatry v prvom kole inkasovali päť gólov v Moldave, v druhom nútene pauzovali a v hornom Šariši sa ukázali v dobrom svetle. Gól sa im však nepodarilo streliť, ale domácim áno a pred duelom jari v Moldave strácajú na lídra štyri body. Cestu k trom bodom nemali vydláždenú ani železničiari, ktorých stálo dosť síl zdolať nováčika. "Prehra ma mrzí, lebo neboli sme horší o tie dva góly. Po jednej z najkrajších akcií sme dali gól, ale musím pochváliť aj domácich za akciu, po ktorej padol tretí gól," smutne konštatoval tréner N. Hrušova Vlado Sivý.

Krásna čaká sedem kôl na víťazstvo

Prekvapením prvých kôl jesennej časti boli výkony aj výsledky Krásnej, ktorá však postupne začína strácať dych a naposledy sa tešila z víťazstva v 12. kole, keď doma vysoko zdolala Svidník 4:0. Odvtedy hráči márne čakajú na víťazstvo, ktoré nedosiahli ani v ostatnom kole. Sabinovu ponúkli gól ako na podnose, keď brankár Tkáč nastreli D. Dlugoša a ten do prázdnej bránky skóroval. V jeseni zverenci trénerskej dvojice dokázali doma otočiť z 0:2 na 3:2 s Veľkým Šarišom, no teraz sa im to nepodarilo. Po zmene strán síce pridali, mali aj šance, ale zostalo iba pri nich. Aj preto je tento celok na desiatom mieste tabuľky. Na druhej strane na prvé víťazstvo čaká aj spomínaný posledný celok Šaca-Brekov, ktorý má na svojom konte iba tri víťazstvá. Pri pohľade do štatistík musíme spomenúť ešte raz lídra, ktorý neprehral 17 zápasov v rade. V doterajších troch kolách dosiahli tri víťazstvá hrči Stropkova a Bardejova. Na druhej strane jarným kráľom remíz je Barca, ktorá po remíze vo Svidníku darovala v dvoch domácich zápasoch po bode Lokomotíve a Giraltovciam.

Súvisiace články