Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Vedúca dvojica stále bez prehry, strelecká paráda Uhrinu v Sp. Podhradí

Sportnet|Publikované 22. okt 2006 o 22:00

V najvyššej regionálnej futbalovej súťaži sa pozornosť sústredila do Prešova, kde vedúca rezerva Tatrana hostila druhý Slovan Sabinov. Šarišské derby

dvoch neporazených celkov súťaže sa skončili zmierlivo, hoci domáci hráči bolo len krôčik od desiateho víťazstva v sezóne. O dva body prišli v nadstavenom čase. Poradie sa nemenilo ani za touto dvojicou celkov, lebo Brekov ani Poprad sa nepresadili na trávnikoch súperov. Prv menovaný prehral v Barci a druhý s Lokomotívou v Krásnej. Úspešne sa črtajúcu šnúru víťazstiev v rade Nižnej Myšle pretrhli hráči Veľkého Šariša. Giraltovce sa postarali o prekvapenie, keď vyhrali pod Spišským hradom rozdielom triedy. Trojgólovým rozdielom vyhrali aj Topoľany nad Krompachmi, ktoré sa v tejto časti súťaže akoby nevedeli nájsť.

Prešov "B" - Sabinov 2:2 (0:0)

Prešov - Derby o líderskú pozíciu v III. lige sa hralo v dobrom tempe a malo solídnu úroveň. V prvej časti mali viac z hry domáci, hostia sa spoliehali na húževnatosť a bojovnosť. Dvakrát sa vyznamenal brankár Sabinova R. Vaško - v 25. min. dobre zasiahol po prešovskej štandardnej situácii, v 44. min. si poradil s hlavičkou Miklasa. Prešovská rezerva dominovala v prvej štvrťhodine druhej časti. V 59. min. zabojoval o loptu Jiskra, Gumanov center našiel Tomka, ktorého hlavičku si brankár hostí zrazil do siete. O tri minúty neskôr zvýšil vedenie domáceho tímu Guman. Zdalo sa, že tri body ostanú v Prešove. Sabinovčania, ktorí v celom zápase vynikali bojovnosťou, sa ani za tohto stavu nepoddali a vybojovali si cenný bod. V 65. min. E. Bašista opečiatkoval brvno prešovskej bránky. V 80. min. dal prvý gól Sabinova Juhász, v nadstavenom čase skóroval Miščík a v tábore hostí vytryskol gejzír obrovskej radosti.

Góly: 59. Tomko, 62. Guman - 80. Juhász, 90.+ Miščík, ŽK: Čertík, T. Šimko, Haničák - Peretár, pred 350 divákmi rozhodoval Molitoris. PREŠOV "B": Chovan - Miklas, Zlatohlavý, Novák, T. Šimko - Haničák, Guman, Jaworek, Čertík (56. Perniš) - Tomko (66. Baran), Iskra (83. Katona). SABINOV: R. Vaško - Dugas, Karaffa, Gajdoš, Darák - Andraščík, E. Bašista, Miščík, Perecár (71. Pelegrin) - Juhász (90.+ P. Novotný), Pták (75. Futej).

J. JACOŠ

V. Šariš - N. Myšľa 1:0 (1:0)

Veľký Šariš - Po dvoch tesných prehrách na súperových ihriskách sa domáci pivovarníci hneď od začiatku vehementne pustili do súpera z Nižnej Myšle. Už v 3. min. tesne minul bránku Csatlósa hlavou Dlugoš, v 10. min. ho napodobnil aj Borza. Tento hráč si to však vynahradil v 12. min. keď po faule na Dlugoša rozvlnil sieť zo štandardnej situácie. Doteraz najlepší strelec domácich Dlugoš sa snažil pridať ďalší gól, no v koncovke sa mu vôbec nedarilo. Podobne pochodili aj Lukáč, Poturák, Lazič a Matej. Hostia sa iba bránili a celý prvý polčas sa im vydarili len dva - tri protiútoky. Inak loptu mali vo svojej moci domáci. Tým však chýbalo potrebné šťastie. Hostia tesne pred záverom polčasu hrali dokonca o jedeného hráča v poli menej, keď za faul bol vylúčený Gorej. Domáci pokračovali v tlaku aj v 2. polčase. Keď však pokračovali aj v neplodnom dobíjaní brány hostí, hostia vycítili šancu na vyrovnanie. To však neprišlo, pretože Surgent len za prispenia ľavej žrde domácej brány neskóroval. Potom v poslednej chvíli zachraňoval domácich pred pohromou Macák. Nakoniec sa gól domácim pri všetkej snahe nepodarilo vsietiť, no na chudobnom víťazstve aj po šanciach sa už na stave nič nezmenilo.

Gól: 12. Borza. Pred 250 divákmi rozhodoval Firkaľ, ŽK: Macák - Harda, Gorej. ČK: Gorej. V. ŠAŘIŠ: Krajger - Borza, Lukáč, Macák, Lazič (75. Bandžuch) - Poláček (68. Suško), Aličkovič, Poturák - Dlugoš, Matej, Lipták. N. Myšľa: Csatlós - Gorej, Bystroň, Jurek, Kandráč - Chitava, Surgent, Harda, Korinek - Bálint, Demko.

J. RODÁK

Sp. Podhradie Giraltovce 0:3 (0:2)

Spišské Podhradie - Prvý polčas mali domáci viac z hry, vytvorili si tlak, ktorý góly nepriniesol. Prvou strelou sa uviedol v 7. min. domáci Matfiak, vo vnútri pokutového územia sa mu nebezpečnou strelou nepodarilo prekonať gólmana hostí Štefaníka. V 11. min. vyšiel Giraltovciam rýchly protiútok, z ktorého Uhrin otvoril skóre stretnutia. O dve minúty neskôr mohol vyrovnať Mišenčík, jeho hlavička po štandardnej situácii nemierila presne. V 24. min. sa Uhrin opäť ocitol v protiútoku, sám pred Tirpákom sa nemýlil a dal svoj druhý gól v zápase. Po polhodine hry po faule brankára na prenikajúceho útočníka Kukoľa kopalo Spišské Podhradie pokutový kop, ktorý ale Matfiak nepremenil. Z ďalšieho útoku po zrazenej strele Matfiaka domáci kopali roh, po ňom zo skrumáže hráči nedotlačili loptu do brány. V druhom polčase sa obraz hry nemenil, domáci útočili, ale ich prejav bol kŕčovitý bez výsledného gólového efektu. Po výmene strán hosťujúci Galik z priameho kopu z 25 metrov mieril do šibenice, ale Tirpák jeho strelu s námahou vyrazil na roh. V 57. min. Glevický po centri do šestnástky zle trafil ťažkú loptu. V polovici druhého polčasu Matfiak v nádejnej pozícii netrafil bránu. Svoj hetrik zavŕšil Uhrin v 75. min., po chybe domáceho brankára pohodlne zasunul do prázdnej brány. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával. Korigovať výsledok ešte mohol Matfiak, z päťky netrafil do odkrytej brány. V dôležitom zápase si Giraltovce spod Spišského hradu odviezli tri body.

Góly: 11., 24., 75. Uhrin. Pred 400 divákmi rozhodoval Vlčej. ŽK: Pribiš, Štefaník. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Tirpák - Mišenčík (64. Ferenc), Gonda (64. Kašper), Sedlačko, Jančár - Barbuščák, Žiga (83. Maliňák), Matfiak, Kukoľ - Komara, Glevický. GIRALTOVCE: Štefaník (90. Tkáč) - Partila P., Pribiš, Hudák, Mitaľ - Filipák, Partila E., Galik, Blaško (67. Mati) - Digoň, Uhrin.

V. ŠOLC

Lok. Košice - Poprad 3:2 (2:0)

Košice - Hráči Lokomotívy začali proti ambicióznemu Popradu s veľkou chuťou a hneď v úvode pohrozili niekoľkými nepríjemnými strelami. S Gazdovou strelou si Frank poradil, potom mieril nad Gedeon a neskôr sa nepresadil sám ani Škarbek. Z počiatočného tlaku vyťažili domáci gól, keď po akcii z ľavej strany na začiatku ktorej bol Dako sa lopta dostala do pred pokutové územie a Kurinčák otvoril skóre. Popradčania v prvom polčase hrou veľmi nepresvedčili, chýbal im väčší pohyb a prehrávali aj viacero osobných súboj. Na začiatku dvadsiatej minútu sa dostal Dako až k brankárovi Frankovi, ktorý po jeho strele do hrude zostal trocha otrasený. Z následného rohu, ktorý zahrával Dako prehral popradský gólman súboj s Pončákom a Koscis pohodlne skóroval do prázdnej bránky. S chuťou hrajúci domáci mali aj ďalšie príležitosti, ale zostalo iba pri nich. Hostia do prestávky vážnejšie neohrozili domáce brankára, avšak po zmene strán už hrali aktívnejšie. Zvýšili pohyb a častejšie zamestnávali obrancov domácich. Po štandardnej situácii, pri ktorej si môže spytovať svedomie brankár Novák, ktorému mokrá lopta vypadla z rúk, ale obrana ju nedokázala dostať do bezpečia. Dôrazný hostia to využili a Rataj znížil. Domáci zostali trocha zaskočení a v strede obrany neraz chybovali, no Pitoňák, ani Martaus sa nepresadili. Na druhej strane po nie príliš prudkej strele Daka z ľavej strany, ktorá skončila na prekvapenie všetkých na ľavej žrdi sa presadil po druhý raz Kurinčák a Lokomotíva opäť viedla rozdielom dvoch gólov. S pribúdajúcim časom im však dochádzali sily a hostia to využili na strelenie druhého gólu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Góly: 11. a 74. Kurinčák, 20. Kocsic - 50. Rataj, 84. Pitoňák. Pred 200 divákmi orzhodoval Firda, ŽK: Pončák, Kocsis, Dako. LOKOMOTÍVA: Novák - Štofík, Sokolský, Pončák, Kovács - Kocsis, Gazda, Šjarbek, Dako - Gedeon, Kurinčák. POPRAD: Frank - Polakovič, Rataj, Pazúr, Šimšaj - Ondruš, Martaus, Krišanda, Kšenzakovič - Pitoňák, Kočiš.

J. GLOVIČKO

Barca - Brekov 2:0 (1:0)

Barca - Domáci uvedomujúc si dobrú povesť súpera, ako aj postavenie v tabuľke, začali veľmi aktívne a neustále útočili na bránu hostí. Hralo sa väčšinou pred bránou Rodáka. V 20. min. Milkovič zahrával rohový kop a Kollár poslal loptu pod brvno, no Rodák bravúrne vyrazil. Prebiehala 25. min., pri jednej z akcií domáci sa k lopte dostal Eštočin a k pravej žrdi otvoril skóre na 1:0 pre domácich. Hneď z protiútoku hostia z diaľky vystrelili Tomčákom a lopta sa odrazila od ľavej žrdi domáceho brankára. V 48. min. domáci kopali trestný kop a Eštočin poslal loptu opäť do žrde. Od 49.min. hostia hrali oslabení o Tomčáka Radoslava, ktorý po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko. V 60. min. hostia z 25 m nebezpečne vystrelili a lopta išla nad bránu brankára Brudňáka. V 63. min. domáci brankár opäť chytil tvrdú strelu Murinčáka. V posledných minútach hostia vsadili na útok a domáci v 90.+, keď Valkučák nahral z pravej strany na Fecka a ten trafil volejom ľavý horný roh, zvýšili na 2:0.

Góly: 25. Eštočin, 90.+ Fecko. Pred 200 divákmi rozhodoval Onofrej. ŽK: Kollár, Markovič, Durbak, Eštočin - Košuda, Hajduch, Tomčák, ČK: Tomčák po 2 ŽK. BARCA: Brudňak - Kašai, Markovič, Pipta, Eštočin, Valkučák, Durbák (72. Brunovský), Milkovič (88. Hoščuk Adam), Kollár, Ocilka (58. Hudák), Fecko. BREKOV: Rodák - Košuda, Ontkoc (87. Hajduch), Gošani (80. Gaži), Sukovský, Chmura, Tomčák Radoslav, Tomčák Štefan, Timko, Bereš (68. Židzik), Murinčák.

D. RÁC

Kr. Chlmec - Bardejov 0:0

Kr. Chlmec - Prvý polčas začali mužstvá vo svižnom vyrovnanom tempe. Už v 3. min. zblízka ohrozil domáceho brankára Pisárik. Tento neúspech však hostí neodradil a v 10. min. po dobrom centri Petráš znovu ohrozil brankára Tótha, Korfant však po parádnom zákroku zneškodnil šancu hostí. Pisárik naďalej úradoval pred brankárom domácich, ale ani v 20. min. šancu nepremenil. V 25. min. to už bolo v plnej réžii domácich, najprv strieľal Molnár a na jeho zmarenú šancu odpovedá Tarczy, ktorého strelu znovu zlikvidoval brankár hostí. Potom už pokračoval útok domácich. V 30. min. strieľal Illéš z 30 metrov avšak trafil iba tyč hosťujúcej brány. V 37. min. taktiež neprialo šťastie domácim, nakoľko Bertova strela išla tesne nad bránu hostí. Ani druhý polčas nebol gólovo viac úspešnejší, aj keď príležitostí hostí bolo neúrekom. V 53. min. neúspešne hlavičkoval domáci Korfant a v 60. min. zasa Illéš strieľal nad bránu hostí. Nasledujúce minúty sa odohrali pred bránou domácich, ale neúspešne. Ďalšia výraznejšia šanca domácich sa naskytla v 70. min., keď Molnár po samostatnom nájazde trafil brankára hostí. Žiadny útok domácich sa nezaobišiel bez toho, aby naň hosti vzápätí nereagovali útokom. Ani trojminútové predĺženie neprinieslo zmenu v bezgólovom remízovom stave a to ani v okamihu, keď hosťujúci Soušek v 100 % šanci neskóroval. Posledné sekundy zápasu v šestnástke hostí sa odohrala dramatická situácia, keď jasný faul na domáceho hráča Dudáša ani hranie hostí rukou rozhodca nepostrehol. Šťastie ani tentoraz nebolo naklonené domácim, ktorých túžba po víťazstve ostala nenaplnená.

Pred 150 divákmi rozhodoval Fabíny, ŽK: Krochta, Bodík. KR. CHLMEC: Tóth - Orosz, Korfant, Geri, Popália - Širokmán (64. Borisa), Tarczy (67. Ballók), Berta, Illéš - Dudáš, Molnár.

BARDEJOV: Molčan - Pelegrím, Luščák, Virgala, Bodík - Didík, Carasec, Pisárik (70. Soušek), Vasiliak - Krochta, Petráš (71. Cenker).

J. KAZSMEROVÁ

Topoľany - Krompachy 3:0 (2:0)

Topoľany - Domáci po troch prehrách potrebovali bodovať, preto začali stretnutie náporom, ktorý trval celý prvý polčas. Najprv v 10. min. nevyužil veľkú šancu Kiš, no v 17. min. po centri Marijova a dorážke Surmina už domáci viedli 1:0, keď odrazenú loptu brankárom hostí vrátil do siete Rebej. Tlak domácich pokračoval ďalej a jeho výsledkom bol v 37.min. gól Susla tečovanou strelou z 20 m. Do konca polčasu mali domáci ešte dve šance Kišom, avšak ostali nevyužité, preto polčas skončil výsledkom 2:0. Druhý polčas začali lepšie hostia a mali i viac z hry. Ovládali stred poľa a mali miestami prevahu. Domáci sa však spoliehali na zaistenú obranu a vyrážali do rýchlych brejkov. Pri jednom z nich urobil brankár hostí Maixner chybu, keď zle loptu odkopol a domáci Kiš v 66. min. zvýšil z 25 m do prázdnej brány na 3:0. Až do konca stretnutia mali hostia miernu prevahu, ktorú však svojou nemohúcnosťou nič nevyťažili, pričom mali v závere dve obrovské šance, ktoré nevyužil najprv 80. Biľ, keď na brankovej čiare zachraňoval Bereš a v 90. min. Pokrivčák, ktorého vychytal domáci brankár Komenda. Domáci si za predvedený výkon víťazstvo zaslúžili, hostia výkonom nesklamali, zanechali dobrý dojem, avšak nemohúcnosť útočníkov iba potvrdzuje ich postavenie v tabuľke.

Góly: 17. Rebej, 37. Suslo, 66. Kiš. Pred 100 divákmi rozhodoval Alexa, ŽK: Barbarič - Pokrivčák. TOPOĽANY: Komenda - Rebej (87. Csomos), Barbarič (72. Kutný), Firda, Stryčko - Horňák, Béreš, Marijov, Surmin (77. Jusko) - Suslo, Kiš. KROMPACHY: Majchner - Karpinský, Ľ. Ontko, M. Košč, I. Košč - M. Ontko (89. Tomašov), Kuriško, Mazúr, Kurilla - Biľ, Pokrivčák.