Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Vedenie výpravy SR v kauze Martikán zvažuje dať protest až na pôde MOV

TASR|19. aug 2004 o 14:29

Atény 19. augusta (TASR) - V slovenskej výprave na Hrách XXVIII. olympiády aj vo štvrtok naďalej silno rezonoval verdikt jury, ktorá až po finálových ...

Atény 19. augusta (TASR) - V slovenskej výprave na Hrách XXVIII. olympiády aj vo štvrtok naďalej silno rezonoval verdikt jury, ktorá až po finálových pretekoch v kategórii C1 prisúdila Michalovi Martikánovi dve trestné sekundy za údajný nedovolený dotyk na siedmej bránke. Tieto vibrácie krivdy sa preniesli až do príprav protestu smerom k Medzinárodnému olympijskému výboru.

Dodatočným rozhodnutím jury Martikána odsunula z 1. miesta na druhé a pripravila ho o olympijské zlato. Vedúci vodných slalomárov Róbert Orokocký uviedol, že vo štvrtok popoludní mal mať v "kauze Martikán" stretnutie s Vladimírom Millerom, šéfom slovenskej misie na OH 2004 v Aténach, aby spolu dohodli ďalšie kroky, ktoré v tejto veci chcú ešte urobiť. "Neviem, ako to napokon všetko dopadne, ale ja osobne som odhodlaný posunúť vyriešenie tohto prípadu veľmi ďaleko. Keď bude treba, aj na pôdu Medzinárodného olympijského výboru," vysvetlil Orokocký. "Po pretekoch a najmä po vyhlásení výsledkov sme sa rozprávali s veľa vodnoslalomárskymi odborníkmi, no okrem tých rozhodcov, ktorí Michalovi naozaj vymyslenú penalizáciu dali, sa medzi nimi nenašiel nikto, kto by počas Michalovej jazdy zaregistroval nejaký dotyk s bránkou. Ani s bránkou číslo päť, ani s bránkou číslo sedem," zdôraznil vedúci slovenských vodných slalomárov v Aténach. "Všetci vieme, že v prípade verdiktu v neprospech Michala došlo k veľkej krivde a preto to chceme riešiť na tých najvýznamnejších miestach," konštatoval bývalý slovenský reprezentant v K1.

"Pocit krivdy po pretekoch kanoistov v nás zostal, s tým sa už nedá nič robiť. A zbavíme sa ho až vtedy, keď Michal dostane späť medailu, ktorú si regulárne vybojoval na trati, a ktorú mu rozhodcovia neprávom odňali," povedal na margo celej medailovej kauzy Róbert Orokocký.

Súvisiace články