Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Vedenie Unionu s vystúpením v Prešove spokojné

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Košice - V sobotu sa v Prešove uskutočnilo druhé kolo Slovenského pohára v karate starších dorastena juniorov. Pretekári Unionu ziskali 6 prvých

miest, 6 druhých a 4 tretie. "S bilanciou sme spokojní, prvýkrát v histórii klubu sa nám podarilo zostaviť družstvo dorasteniek," hovorí Peter Bozogáň st., vedúci klubu. Družstvo dorasteniek (Timea Kašková, Monika Jurtinusová, Emília Hudáková) vo svojej premiére skončilo s medailami, keď obsadilo druhé miesto.

Karate je tvrdý šport, ktoré so sebou prináša i zranenia. "Mrzí nás zranenie Stanislava Šimka, ktorý skončil so zlomeným prstom. Toto zranenie ho vyradilo z účasti na Majstrovstvách VUKABU v Prešove, ktoré budú 16. novembra." Cez Slovenský pohár a Majstrovstvá VUKABU je možné získať postup na majstrovstvá Slovenska, ktoré budú 7. decembra v Trenčíne. "Tam majú zabezpečený postup už viacerí naši pretekári a verím, že bude môcť nastúpiť aj Stano Šimko. Najbližší víkend bude aj MINI Cassovia Cup (17.11.2002), ktorého sa zúčastnia naši pretekári do 15 rokov," uzatvára Peter Bozogáň st.

Umiestnenia pretekárov UNIONU: Maroš Sokol (kumite, st. dorast do 55 kg) - 1.miesto, Peter Šimko (kumite, st. dorast do 65 kg) - 1.miesto, Miroslav Sabo (kumite juniori do 65 kg) - 1.miesto, Michal Dudič (kumite, juniori do 75 kg) - 1.miesto, Henrich Dudáš (kumite, juniori do 70 kg) - 1.miesto, družstvo st. dorastencov (Peter Varga, Miroslav Sabo, Peter Šimko) - 1.miesto, Peter Varga (kumite, st. dorastenci do 60 kg) - 2.miesto, Emília Hudáková (kumite, st. dorastenci do 60 kg) - 2.miesto, Juraj Schmidt (kumite, st. dorastenci do 55 kg) - 2. miesto, Stanislav Volanský (kumite, juniori do 80 kg) - 2.miesto, Peter Kožák (kumite, juniori nad 80 kg) - 2.miesto, družstvo dorasteniek (Timea Kašková, Monika Jurtinusová, Emília Hudáková) - 2.miesto, Tomáš Friedmann (kumite, st. dorastenci do 65 kg) - 3.miesto, Jozef Pavlovič (kumite, st. dorastenci do 65 kg) - 3.miesto,

Lukáš Nosko (kumite, st. dorastenci do 60 kg) - 3.miesto, Monika Jurtinusová (kumite, st. dorastenky do 50 kg) - 3.miesto.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.